Laps ei pane kõhuli olles pead maha 19.06.21 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere. Neljakuune beebi on sünnist saati hea meelega olnud kõhuli asendis. Kõhili ei pannud võibolla liiga palju, sest tal on reflux ja oksendas toidu kõik välja. Üle parema külje hakkas kõhuli pöörama kolme kuuselt ning kui laps panna maha, siis ta tahab olla ainult kõhuli. On väga aktiivne ja juba liigub ka kiskudes ennast kätega edasi. Aga kõhuli olles ei soovi ta mitte kunagi panna pead maha. Pea on justkui kuklas ja seda ka öösel kui ärgates juhtub ümber pöörama. Seega näiteks kõhuli magamine täiesti välistatud. Kas see võiks olla mingi lihaspinge tulemus?

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere!
Arvan, et Teil on terve laps. Nautige seda.
Lugupidamisega
Anu Sööt