Epilepsia 22.04.21 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere. Fail manuses (aint Teile). Küsimus sellinne. Kas tableti ravi oleks vajalik? Või võib poiss sellest välja kasvada? Kuna lasteaiast saadeti uuringutele 4.a.(probleem kõnega, kogelus ja vähene kõne), siis puht juhuslikult tuli see EEG uuringus välja. Hetkel poiss 6.a. kõne ikka halb ja kogelus kerge. Lõigatud adenoidid 2.a. Hoiab suu lahti suurema osa ajast. Nüüd käisime uuesti EEG. Fotoepilepsilisi nähte enam ei eisine. Aint öine. Aga tahavad, et ikka rohtusi sööks. Mida me pole hetkel Teinud. Tahkas veel kellegi Teise arvamust! Ütlevad, et mälu halb ja rääkime halb sellest, et ongi eplileptilised nähud öised? Palun Teie arvamust! Kuna meie arvamused hetkel isaga on erinevad! Pigem poiss hüperaktiivne. On lasteaiast palju puudunud. Kuna oli lapsena palju haige. Ja hetkel koroona ajal puudus ka. Seega vähene lasteaias olemine ja kogelus, on minu nägemist mööda vähese arengu põhjus või siis tõesti öised epileptilised hood---Kuna tablettidel väga palju kõrvaltoimeid ja reaalselt olen kuulnud lugusi kus on vastupidiselt mõjunud rohud....Seega palun Teie Arvamust.....Ja hea oleks kui soovitate mingit lasteneuroloogi spetsialisti, kes teeks veel täiendavad uuringud, kui näete jutu põhjal, et seda vaja oleks.... Tänud ette.... Jääme vastust ootama! Päikset!!!

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere ja aitäh küsimast!
Arvan, et kõne arengu mahajäämus ei ole tingitud vähesest lasteaias käimisest. Arvan, et võiksite siiski pakutavat ravi proovida ning tulemused peaksid siiski 6k jooksul ilmnema. Põhiline ravi peaks aga olema logopeediline ning seda regulaarselt. Kindlasti oleks vaja enne ravi alustamist teha psühholoogilised testid, et lapse arengut korrektselt hinnata. Lasteneuroloogina soovitan ennast. Töötan Qvalitas Tartu Arstikeskuses, kus on vajalik saatekiri perearstilt.
Lugupidamisega
Anu Sööt

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Lasteneuroloogia

Lapseea fokaalne healoomuline epilepsia

Tere! Kui uneuuringu järgi on pandud lapsele järgnev diagnoos - lapseea healoomuline fokaalne epilepsia, kuid puuduvad sellised tavapärased epilepsiale omased hood, kuidas peaksin suhtuma edasistesse uuringu ...

Anu Sööt

Vastas dr Anu Sööt

Tere!
Ootan Teid vastuvõtule Elva Haigla OÜ-sse Vaksali 17 Tartu, kus on olemas haigekassa.
Lugupidamisega
Anu Sööt

Loe edasi

Epilepsia ja vaktsineerimine

Tere:Kas epilepsia diagnoosiga last,kellel on ravi peal ja haigushooge ei esine tohib lasta koolis vaktsineerida HepatiitB ja difteeria-teetanuse vastu?
Tänan.

Anu Sööt

Vastas dr Anu Sööt

Tere,
aitäh küsimast! Vakstsineerimine ei ole vastunäidustatud kui epilepsia on raviga kontrollitud.
Lugupidamisega,
dr. Anu Sööt

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi