Tômbelvad jäsemed magades 10.09.20 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere. Mõni aeg tagasi hakkasin tähele panema et mu 7 kuuse imiku käed ja jalad magades nagu iga natukese aja tagant “tõmblevad”. Kõigepeal üks jalg, siis teine, siis käsi, siis vbl jälle see käsi ja siis jalg jne. Lisan video ka, kus paustab milline see liigutus on. Kas peaksin muretsema ja kuhugi pöörduma lapsega? Ärkveloleku ajal pole sellist asja täheldanud aga vbl varjavad tavapärased liigutused.

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere ja aitäh küsimast!
Muretsemiseks ei ole põhjust. Tegemist on une ajal toimuvate normaalsete liigutustega.
Lugupidamisega
Anu Sööt