Krambihoog lapsel 11.08.20 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere

Lapsel toimus 2.juuli öösel 15 minutit kestev krambihoog (pole varem kunagi esinenud), millele järgnes kiirabiga EMO-sse sõit ning seal ka teine 30 sekundiline krambihoog. Teise krambiga anti lapsele kanüülist rohtu ning veetsime öö haiglas hapnikumaski all. Järgmisel päeval kontrollis neuroloog lapse üle ning ei leidnud püsivaid kahjustusi. Saadeti une uuringutele Tallinnasse. Uuringute vastuseks oli, et ajust ebanormaalsuseid ei leitud ning miski epilepsiale ei vihja. Edasisi uuringuid enam ei teostatud, arst andis numbri, et vajadusel otse ühendust võtta. Krampidele eelneval päeval laps sõi ja jõi vähem kui tavapäraselt, samuti oli toas vähem õhku (lapsed lükkasid kogu aeg akent kinni) ning oli ka suurem erutus ajul, sest üle pika aja oli sõber öösel külas ning kauem ülevalolek kui tavapäraselt.
Minu küsimus on, et kui uuringutel miskit ei leitud, siis kas võin lapsega naasta nö tavapärasesse elurütmi trennide osas? Tahtsime alustada Taekwondo treeningutega, kuid ma ei ole kindel, kas seda teha tohib. Lasteaias hetkel väldime kõrgemaid ronimisi ning jalgrattaga kihutamist.

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere!
Aitäh pöördumast! Arvan, et enne treeningute alustamist tuleks last siiski põhjalikumalt uurida. Teeksin uue EEG uuringu ja laste neuroloogi pilk oleks ka asjakohane.
Mina võtan vastu Tartus Qvalitase Arstikeskuses kuhu saate pöörduda perearsti saatekirja alusel.
Edu soovides,
Anu Sööt