5-kuune beebi sotsiaalset kontakti 25.03.20 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!

Kirjutan teile seoses oma 5-kuuse beebiga. Mureks on beebi huvipuudus suhtlemise vastu. Minul, kui lapse emal puudub hea kontakt ja side oma lapsega. Ta ei reageeri, kui tema poole pöördutakse ning naeratab harva, kuigi ma suhtlen temaga väga aktiivselt.

Füüsiliselt on ta enam-vähem keskmiselt arenenud. Probleemiks on natuke pinges ja nõrk õlavööde, mis takistab tal vahel kõhuli keeramist, aga selle parandamiseks oleme hakanud külastama füsioterapeuti.

4,5-kuusena käisime neuroloogi juures, kuna perearsti hinnangul on lapse pea liiga suur (47cm) ning meid saadeti aju ultrahelisse. Seal mingit probleemi ei tuvastatud ning leppisime neuroloogiga kokku, et meil toimub järgmine visiit kui laps on umbes 7-8 kuu vanune. Arsti arvates oli laps sel hetkel vaikne, füüsiliselt keskmiselt arenenud laps.

Muret oma beebi arengu pärast olen kurtnud perearstile ka varem. Nimelt oma kaks esimest elukuud nuttis laps koguaeg, samuti puudus huvi ümbritseva vastu, ta oleks nagu oma maailmas olnud. 3-kuusena hakkas ta sellest väljuma ning ümbritseva vastu huvi tundma. Sel ajal hakkas ta ka mänguasju haarama ning inimesi jälgima, aga silmsidet ning naeratust on jätkuvalt tal keeruline pakkuda.

Olen väga mures oma lapse arengu pärast ning tean, et nii väikestele diagnoosi ei panda. Samas mõtlen, et äkki on midagi veel, mida võiks uurida? Kas B12 vitamiinipuudus vms ei või sellist asja põhjustada (olen lugenud ingliskeelset kirjandust, kus leitakse seoseid B12 vitamiinipuuduse ning autismi vahel)?

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere ja aitäh pöördumast!
Autismi ma Teie lapsel küll ei kahtlustaks. Enamasti hakkavad autismi sümptomid ilmnema 2a vanuses, Teie lapsel ei oska neid kuidagi näha. Suhelge oma lapsega rahulikult, ta ei pea iga Teie tähelepanu püüdmise peale reageerima.B12 vitamiini puudus võib kujuneda ainult rinnapiima saavate taimetoitlastest emade lastel. Kas kuulute sinna gruppi? Teie kirjelduse järgi on laps normaalse arenguga.Arvan, et muretsete üle.
Lugupidamisega
Anu Sööt

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Lasteneuroloogia

5-kuune beebi teeb *lennukit*

Tere,
5-kuune beebi teeb kõhuli olles nn lennukit. Kas see on arenguliselt normaalne ja kui ei siis kuidas saakisin teda aidata (võimelda, tuge rindkere alla jne)

Anu Sööt

Vastas dr Anu Sööt

Tere,
aitäh küsimast! See on täiesti normaalne. ,Õpetage laps kätele toetuma. Abi oleks ka füsioterapeudist, kuid tegemist pole haigusega.
Tervitades
Anu Sööt

Loe edasi

Beebi ei maga

Tere!
Beebi hetkel 8 kuu vanune ja juba sünnist saadik ei ole öösiti maganud üle 1 tunni järjest.
Meil on olnud algusest peale kindel päevakava. Kuni 7. kuu vanuseni magas päeval 3 korda ja ...

Anu Sööt

Vastas dr Anu Sööt

Tere,
aitäh pöördumast! Kui laps areneb hästi ning on päeval rõõmus ja rahul, siis ma ei näe põhjust arsti poole pöördumiseks. Soovitan aga rinnapiima andmise öösel ära lõpetada(päeval samuti). Mõni ...

Loe edasi

beebi käed kõhuli olles

Kui mu 3 kuune (20 dets. saab 4 kuuseks) beebi kõhuli panna siis ajab ta käed alt ära(kõrvale). ja nagu ei oskaks käsi hoida. millest see tulla võib?

Anu Sööt

Vastas dr Anu Sööt

Tere,
aitäh küsimast! Mõni beebi ei oskagi oma kätega toetada ja teda tuleb natuke õpetada. Pöörduge palun füsioterapeudi juurde, kes last tema motoorses arengus saab toetada.
Lugupidamisega,
Loe edasi

5. kuune

Meie 5,5 kuune tütar teeb imelikku grimassi. Tõmbab nina ja kulmud kortsu ning nohiseb veidi kurjalt. Teeb seda ikka mitmeid kordi järjest. Mida ta sellega väljendada tahab?
Ja kas madalast voodist ...

Anu Sööt

Vastas dr Anu Sööt

Tere,
aitäh küsimast! Kui beebi grimassitab, siis soovitan teda kindlasti lasteneuroloogile näidata.
Lugupidamisega,
dr. Anu Sööt

Loe edasi

6,5 kuuse tita unehäired

Tere! Minu 6,5 kuune tütar on viimasel kuul unes nutma hakanud, enne maha ei rahune kui ajan ta üles ja annan rinda, siis rahuneb maha ja magab edasi. Nii praktiliselt iga 2 tunni tagant. Kuni kolmanda ...

Anu Sööt

Vastas dr Anu Sööt

Tere,
aitäh küsimast! See on beebide elus selline periood, kus uneprotsess pole veel küpsenud ja kindlasti on ka segavaks faktoriks hammaste tulek. Lapsed hakkavad rahulikumalt magama peale esimest ...

Loe edasi

beebi kõhuli magab

Beebi on 1,5 kuune ja armastab magada kõhuli,sest siis väljuvad gaasid paremini.Kaua võiks ta korraga kõhuli olla?kui tihti?

Anu Sööt

Vastas dr Anu Sööt

Tere,
aitäh küsimast! Aja kui kaua tita on kõhuli,määrab ta ise-nii kaua kui talle meeldib. Vaevalt, et ta kogu aeg kõhuli soovib olla.
Lugupidamisega,
dr. Anu Sööt

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: