B12 näit beebil 24.09.19 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!

Mu 2-kuusel beebil mōōdeti B12 vitamiini näitu vereprooviga näpust, tulemus 175 pmol/L.

Perearsti sōnul on näit normis, lastearsti sōnul madal ja soovitas osta käsimüügist B12+foolhappe tablette, mida koos rinnapiimaga anda. Ostsin, aga ei jōudnud manustama hakata, kuna pakil kirjas, et need laste sobilikud pole. Hakkasin ise vōtma, et läbi rinnapiima lapseni jōuaks. Uurin, kas peaks sellise näidu puhul beebile vitamiini lisaks andma ja millisel kujul on need sobivad beebidele? Kas sōrmeotsast vōetud proov on täpne ja kas laps saab ka läbi rinnapiima vitamiini (ainult rinnalaps)?

Tänan ette vastuse eest!

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere ja aitäh küsimast!
B12 vitamiini näit on täpselt piiripealne. Sööge ise kala, liha ja mune ning võite lisaks võtta ka B12 vitamiini, siis jõuab see Teie lapseni.
Lugupidamisega
Anu Sööt