Sünnitegevuse tagajärjel tekkinud muhk beebi peas 21.08.19 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere, minu 3 nädalat vana beebi sai sünni käigus pähe muhu, mis kadus paari päevaga. Kuid mõned päevad hiljem tekkis talle pähe uus suur muhk, mis ka fotol näha. See oli algul väiksem, kuid praeguseks juba üpriski suur.
Lastearstid on ainult vaadanud seda ning ultraheli/röntgenit pole tehtud. Ja ka diagnoosi pole antud. Öeldi vaid, et sagedasti juhtuv, kaob ise ära ja muretseda pole vaja.

Kas oskate antud info põhjal öelda palun, millega on tegu ( Cephalohematoma?), kas tõesti uuringuid ja sekkumist ei vaja ning muretsema ei pea? Kuidas ma saan kindel olla, et ühtki ohtlikku sisemist verevalumit pole, kui uuringuid ei tehtud?

Ette tänades,
Murelik ema

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere ja aitäh pöördumast!
Arvan, et tegemist on kefaalhematoomiga.Soovitan siiski pöörduda neonatoloogi vastuvõtule kuna see on üsna väljendunud. Enamasti laheneb hematoom ajaga. Ultraheli oleks siiski soovitav.
Lugupidamisega
Anu Sööt

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Lasteneuroloogia

laps kukkus

Tere! Ninelt kukkus mul 5kuune beebi eile diivanilt maha ca 60cm kõrguselt parkett põrandale lüües pea vastu maad ära, nutt peale seda oli lohutamatu kuid peapõrutusele viitavad sümptomid puudusid. Täna ...

Anu Sööt

Vastas dr Anu Sööt

Tere!
Aitäh küsimast! Arvan, et muretsemiseks ei ole põhjust.
Lugupidamisega
Anu Sööt

Loe edasi

ajukahjustusega beebi

Tere! Meie perre sündis beebi,kes sai sünnitegevuse käigus hapnikupuuduse tõttu ajukahjustuse,mille tagajärjel on ta nüüd väike hääletu,liikumatu ja ainult magav tita.Sõrmi ja varbaid kohati liigutab,aga ...

Anu Sööt

Vastas dr Anu Sööt

Tere,
aitäh pöördumast! Soovitan pöörduda Tartu Lastekliinikusse neuroloogi vastuvõtule.
Lugupidamisega,
dr. Anu Sööt

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi