Väikelaps hoiab alatasa asju käes 18.12.18 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Alates aastaselt on hakanud tüdruk alati oma lusikat või muid pulki käes hoidma. Alguses arvasin, et see läheb mööda, aga nüüd kui ta on juba üle kahe aasta vana, siis endiselt tahab ta, et tal oleks kas lusikas, kamm või muu pulk käes. Ta küll annab selle aegajalt ära ja alati seda ka kaasas ei tassi, aga minule on see siiski kummaline ning tekitab muret. Kas see on selles vanuses normaalne nähtus või pigem viitab see nt mingile häirele või võib see olla mingi turvatunde otsimine või stressi maandaja?
Muus osas on ta pigem hilisema arenguga olnud sünnist saadik, kõne hakkas arenema 2 aastaselt ning praegu suudab öelda kolme kuni neljasõnalisi lauseid, kuigi sõnavara veel väga palju justkui pole. Kasutab ka palju kas sõna algust või lõppu. Muidu on ta väga seltsiv ja sotsiaalne nii vanemate kui ka teiste lastega.

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere!
Aitäh pöördumast! Muretsemiseks põhjust ei näe. See võib olla pigem väike harjumus, midagi, mis annab talle kindlustunnet. See on täiesti normaalne nähtus.
Lugupidamisega
Anu Sööt

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Lasteneuroloogia

Beebi käe tõmblus/värisemine

Tere!
Kas on põhjust muretsemiseks...
Minu beebi-poiss 5 ja poole kuune (sünd 14.12.21)
Olen tähele pannud 2 korral käe tõmblust.
1. korral kui mängis suurema õega kui ta beebile ...

Anu Sööt

Vastas dr Anu Sööt

Tere,
sellised tõmblused esinevad lastel(ka täiskasvanutel) kerge une faasis. Muretsemiseks pole põhjust.
Lugupidamisega
Anu Sööt

Loe edasi

unelev väikelaps

Minu 2,8 aastane poeg on hakanud unelevalt mööda tuba liikuma, hoides käes pliiatsit, mida ta enda ees kõigutab. Ta tundub pidevalt hajameelne olevat. Tekkinud on küsimus, kas tegemist on autismiga. Samas ...

Anu Sööt

Vastas dr Anu Sööt

Tere ja aitäh pöördumast!
Arvan, et tegemist on mööduva probleemiga. Laps annab märku, et vajab rohkem tähelepanu. Kallistage teda rohkem, tundke huvi lasteaias toimunu vastu. Mingi aeg peaks tähelepanu ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi