Laps närib suud 04.10.18 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere. Meil selline mure, et 2,6 aastane poiss närib suu limaskesta. Enne seda kakkus ka juukseid. Sellest saime lahti aga nüüd närib suud. Seda teeb ta kui vaatab multikaid või kui on väsinud ja närvis. Mida saaks teha?

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere!
Aitäh pöördumast! Selline tegevus näitab, et lapsel on sisepingeid, mida ta erineval moel maandab. Mida teha? Päevareziim paika, s.t. piisav puhkeaeg. Kui kasutab telefoni, siis see ära, samuti arvuti või tahvel kui on. Multikate vaatamisaeg mitte üle 1/2 t päevas. Jalutage, mängige õues, vaadake raamatuid, suunake ta mängima reaalsete asjadega.
Et Teile tõesti head nõu anda, siis peaksin olema tuttav Teie igapäevase eluga.
Lugupidamisega
Anu Sööt