Imiku peapõrutus 22.07.18 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere.
Mul selline mure, et eile õhtul juhtus minu 1k ja 10 päevase lapsega kogemata õnnetus. Hakkasin last lamamistoolist tõstma ja klaaslaud oli seal kõrval. Kuidagi olin lapse halvasti käte peale võtnud ja ta pea vajus kolksuga vastu klaaslaua pinda.
Pärast seda hakkas laps kohe nutma kuid rahunes väga kiiresti mu süles. Väike muhk oli ka peas, see on praeguseks kadunud. Muidu tundub tema käitumises kõik korras olevat ja ei paista midagi hullu olevat. Korra peale hommikust toitmist oli oksendanud, aga ma ei tea kas selle pärast on vaja kohe kuhugi pöörduda.
Sooviksin teada kas peaksin muretsema või lapsega emosse/arstile pöörduma? Või pole selleks kohe vajadust? Kuna tegemist nii pisikesega siis olen mures.

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere!
Aitäh pöördumast ja vabandan hilinenud vastuse pärast.
Soovituslik käitumine sellisel puhul on lapse jälgimine. Alati on soovitav kahtluste korral pöörduda arsti vastuvõtule, sest ainult kirjelduse alusel on raske midagi öelda.
Lugupidamisega
Anu Sööt

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Lasteneuroloogia

peapõrutus

tere
kas ma peaksin muretsema, kui laps kukkus tabureti pealt selili maha ja lõi pea kuklast suure põntsuga vastu puupõrandat? Peale seda tal natuke aega pea valutas ja hiljem oli vaid löödud koht ...

Anu Sööt

Vastas dr Anu Sööt

Tere,
aitäh pöördumast! Arvan, et muretsemiseks ei ole põhjust. Olulist pea traumat ju polnud ning siis ei peaks ka problemaalseid tagajärgi olema. Arvestades ainult peavalu, oli lapsel peapõrutus, ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi