Imiku peaümbermõõt 13.02.18 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere. Laps sündides 3,330 51cm ja pü 35cm.
1. kuu visiidil oli pea 39 täpselt ei mäleta. Arst küsis lapse otsmiku kohta kuna see pidi ettepoole olema.
Nüüd laps kohe kahe kuune ja pü 41 ~
Areng on normaalne, jälgib asju, pöörab pead järgi. Kõhuli olles hoiab pead päris pikalt ilusti (natuke tudiseb). Kaalub nüüdseks 6+kg ja pikkust 60-62cm~
Laps nelja päeva pärast kahe kuune. Kas on põhjust muretsemiseks? Kas lapse pea on liiga suur? Kas otsmik on liiga ette võlvuv? Ja kas oleks vajadust pöörduda neuroloogile?

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere!
Aitäh pöördumast! Esimesel elukuul on lapse pea kasv olnud kiire, teisel elukuul tavapärane.Soovitan siiski pöörduda laste neuroloogi vastuvõtule, et teha ultraheli uuring läbi lõgeme, mis võiks selgitada pea kiire kasvamise põhjust.
Lugupidamisega
Anu Sööt