Tundlik nahk? Psühholoogiline mure? 24.10.17 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere,

Mure on seoses varsti 5 seks saava lapsega, kellel on probleemid riietumisega. Ei kannata riideid, vahet pole missugused on ja kas on ise poes need valinud või mitte. Ühel hetkel ütleb et paneb need ja need hommikul selga, siis kui hommik käes siis hakkab riiete loopimine ja hüsteeritsemine pihta. Ta on selline ülinärviline ja tundlik laps olnud sünnist saati. Beebist alates mäletan et kõvasid riideid ei kannatanud, ainult pehmed ja liikumist võimaldavad riided pidid olema.

2-aastaselt keset talve tekkis täielik hüsteeriahoo periood, kus laps peksis juba peaga vastu seina ja laamendas hüsteeritses karjus nagu segane (video sellest siiani alles, väga kole). Ma olin täiesti šokis ise iga päev, kuniks avastasin et olin beebidele mõeldud pesugeeli vahetanud mingi muu pesugeeli vastu. Seega selle vahetus taas muutis asja veidi paremaks, käisime ka lastepsühholoogi jutul mõnda aega, kuniks kätte jõudis suvi ja meid lasti nö paranenutena minna. Siis tuli uuesti sügis ja kõik kordus taas kuni kevadeni. Nüüd lootsin et laps nii vana et enam seda nalja pole. Ikka sama. Sel sügisel hakkas kõik otsast peale, riided ei sobi, sügeleb üle keha, ei maga öösiti karjub ja röögib kui tekk vastu läheb (magab ainult täiesti alasti, kuniks palub ise tekki).

Lisaks kõigele hakkas eelmine kevad (kui lasteaias olid õpetajate vahetumisest tingitud pinged) alla pissima öösiti. Lootsin et suvel suure puhkusega see kaob, aga see on endiselt nii. Kahjuks midagi pole aidanud.

Paar aastat tagasi tehti ka vereproovist mingisugune allergiatest, mis ei näidanud midagi.

Ta on üldse selline ülitundlik laps olnud terve elu, väikesena ei meeldinud talle autosõidud, kärusõidud leppis ainult minu küljes olemisega. Lisaks ei kannatanud teravaid helisid (puurimised, kontserdite kõva lärm jne), kolisime eelmisest kohast ära kuna seal puuriti koguaeg midagi, iga kord hakkas hüsteeriliselt röökima selle peale. Kutsuti ka lastekaitse (kuna laps röökis igal öösel ja päevalgi tihti), mille peale ma sain aru et peame mõne rahulikuma ja looduslähedasema keskkonna peale mõtlema. Kolisime ära ja natuke läks asi rahulikumaks. Küll aga tundub et kütteperioodil on tagasi nahasügelus (punne pole, lihtsalt sügab naha verele öösel) ja riieteproblemid.

Eelmine aasta lasteaias käis ka lasteaia terapeudi juures järjepidevalt kuna vahepeal ka lükkas ja tegi haiget, aga see oli ainult mõned korrad. Aga see olukord nagu lahenes. Terapeudi jutul käies selgitas mulle et last mõjutavad kõik asjad mis ta ümber on. Et minu lõhnaõli on näiteks väga ärritav, et mõelgu ma ennem selle peale (kasutan seda suht harva kuigi ise ei seostaks seda).

Igaljuhul pole ma veel kuskilt mingit abi saanud, sest igakord kui tundub et kevadel või suve alguses on juba kõik korras, siis sügisest hakkab sama trall uuesti peale.

Üritasin kõik imeliku ja vähem imelikuma kirja saada, et ehk saan ka millalgi sellele jubedale olukorrale mingisugusegi lahenduse.

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere!
Aitäh pöördumast! Kas olete lapsega pöördunud laste psühhiaatri vastuvõtule? Soovitan seda teha.
Lugupidamisega
Anu Sööt

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Lasteneuroloogia

tikid???

Avastasin paar aastat tagasi et minu 6a pojal on imelikud tõmblused...st et kas köhatab tihti siis vahetab köhatuse häälega neelatuseks ja veel on muutunud see ninakaudu nagu hingeldamiseks,õla tõmblused.Oleme ...

Anu Sööt

Vastas dr Anu Sööt

Tere,
aitäh pöördumast! Soovitan oma murega lasteneuroloogi poole pöörduda.
Lugupidamisega,
dr. Anu Sööt

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: