Laps pissib tihti 30.08.16 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere,
Olen väga mures oma lapse pärast. Nimelt käib ta viimased paar nädalat nii tihti wc-s. Pissiproovid arsti juures tehtud ja kõik korras. Olen täheldanud, et kui me kuskil kodust eemal puhkamas käisime, siis võis ta käia iga 5min tagant wc-s (vahel isegi tihedamini), siis tõuseb kohe püsti ja ütleb, et ei tulnudki...varsti jälle suundub potile. Samas kui sõitsime rongiga 2,5 tundi ja ta ei teadnud, et wc ka seal, siis ei küsinud üldse ja kannatas ilusti üle 3 tunni enne kui jõudsime koju.
Samuti sügab ennast nii meeletult üle keha...käe kõrval kõndides paar sammu ja jälle kuskilt kakub (isegi talla alt sügab). Kuna oleme maadeldnud ka allergiatega, siis alguses arvasin, et sellest aga talla alt ka nüüd?
Kas need asjad võivad olla kuidagi seotud närvidega? Kodune õhkkond on korras, lasteaias väga meeldib käia, ei lähe kunagi vastumeelselt.

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

tere
Aitäh pöördumast!
Tõenäoliselt on sage pissimine seotud närvisüsteemiga. Kas öösel laps tualetis ei käi? Voodisse ei pissi? Kui on ainult päevane häire, siis ei tohiks põiega midagi orgaanilist olla. Katsuge lapsega rohkem suhelda. Lapsel võib olla mingi mure, mis ta närviliseks teeb. Enamasti on sellised episoodid mööduvad. Näiteks ka teatud multikate vaatamine võib muuta lapse närviliseks.
Edu teile!
Lugupidamisega,
Anu Sööt

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Lasteneuroloogia

Tere laps

Laps urin haiseb kohutvalt. Kui pissib siis nutab.

Anu Sööt

Vastas dr Anu Sööt

Tere!
Aitäh pöördumast!
Soovitan pöörduda perearsti poole!
Sümptomid viitavad põie pöletikule.
Lugupidamisega,
Anu Sööt

Loe edasi

poisid

kui kaua on normaalne et laps pissib voodisse. praegu on ta 3aastane. mure sellepärast et on suguvõsas palju neid noormehi kes kaua voodisse pissinud, isegi 20 aastased.

Anu Sööt

Vastas dr Anu Sööt

Tere,
aitäh pöördumast! Poisslaps peaks jääma öösel kuivaks 6.aasta vanuses.
Pärilikkusel on selles protsessis oluline osa.
Lugupidamisega,
dr. Anu Sööt

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi