b12 vitamiin 6-kuusel lapsel 10.08.16 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!

Minu 6-kuusel lapsel mõõdeti ca kuu aega tagasi B12 vitamiini sisaldust (minu palvel), näit oli 169. Perearst ütleb, et see on normipiires ja lapsele pole vaja seda vitamiini juurde manustada.
Kuigi laps on mul rahulik ja kõik tundub nagu korras olevat, siis natuke siiski olen mures, et kas tasub leppida sellise näiduga, mis on napilt üle normi alumise piiri. Kas kõrgem näit poleks parem? Eriti veel kui kuulen vastakaid arvamusi, et osadele on arstid öelnud, et see näit peaks olema vähemalt 300, osadele, et vähemalt 400.

Lisainfoks, et laps on rinnapiimal ja lisatoitu hakkas alles saama, kuid näputoiduna, seega suuri koguseid veel ei tarbi.

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere!
Aitäh põõrdumast! Minu arvamus on, et praegu pole mingit põhjust lapsele B12 vitamiini anda. Laps peabki lisatoitu saama tasapisi. Peale D vitamiini ei vaja laps alla aasta vanuses mingeid lisavitamiine kui tal mõnda konkreetset haigust ei ole.
Lugupidamisega,
Anu Sööt

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Lasteneuroloogia

Rahutu laps

Laps hakkas ennast paar kuud tagasi toe najal püsti ajama, kuid seda tehes kaotas tihti tasakaalu ja kukkus palju, tihti ka kolaki peaga vastu põrandat. Kolks peaga vastu põrandat pööras ennast juba varem, ...

Anu Sööt

Vastas dr Anu Sööt

Tere,
aitäh pöördumast! Arvan, et lapse rahutus on seotud tema kiire arenguga ning see on mööduv nähtus.
Lugupidamisega,
Anu Sööt

Loe edasi

lõge

Tere!
Minu 7-kuusel lapsel on suur lõge. 6-kuuselt oli pea ümbermõõt 44,5, kas see on normaalne tema eale?

Tänud ette!
K.

Anu Sööt

Vastas dr Anu Sööt

Tere,
aitäh pöördumast! Pea ümbermõõt on suhteliselt suur, kuid mahub veel normi piiresse. Soovitan siiski pöörduda lasteneuroloogi vastuvõtule.
Edu Teile!
Lugupidamisega,
dr. Anu ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: