imikul krambid, tõmblused või muu? 28.03.16 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Juba paari päevaselt märkasin imikul selliseid nagu üle kogu keha tõmblust, nagu lihastõmblused. Kui käega üle selja libistan või katsun, kaovad need ära. 14 päeva jooksul olen märganud seda 4 erineval päeval, teistel päevadel, kas pole ta neid teinud või pole nö peale sattunud.
Lapsel diagnoositi üsasisene hüpoksia ja ka sünnitusaegne hüpoksia. Looteveed olid rohelised (raseduse viimastel kuudel põdesin mükoplasma köha) aga põletikunäitajad ja analüüsid verest korras. Samas lastearstiga 4 päeva vanuselt rääkides sellest hüpoksiast siis ta ei öelnud midagi, et peale vaadates pole midagi märgatavat. Siis veel neid tõmblusi polnud. Kaalust on hästi juurde võtnud. Peale 3 päevast haiglas olemist saime koju, määrati 2 päeva pärast järelkontroll ja selle ajaga oli sünnikaal juba 200 g plussis. Söömine on võibolla selline kaootiline aga ikkagi sööb, ja küsib ise , aegajalt tuleb ise pakkuda.
Üldiselt on vaikne ja rahulik laps, kui põhjust pole siis ei nuta ka. Mähkmeid vahetades või kui ei tissisoov peale tuleb ja kiiresti ei saa siis teeb kõvemat häält. Gaase punnitab ka ise välja, need natuke häirivad söömist.

Ühesõnaga, mis need krambid või tõmblused tähendavad? Kas peaks muretsema ja reageerima? Mida üldse see hüpoksia tähendab, raseduse ajal kõikidel visiitidel oli südamelöögid korras, sünnituse enamus ajast olid ka südamelöögid korras. Perearsti aeg on selle nädala lõpus. Neuroloogi juurde saab alles 3 kuuselt?

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere!
Aitäh pöördumast! Kui on mure, siis võib neuroloogi juurde ka varem pöörduda. Kui saaksite neid nn. tõmblusi videosse võtta(mobiiliga), oleks väga hea. Ilma last nägemata, on raske öelda, millega tegemist. Selles vanuses on lastel igasuguseid liigutusi, mis ei ole patoloogilised.
Hüpoksia on hapniku puudus. Tõenäoliselt tegi laps läbi väikese hapniku puuduse, millel ei pruugi mingeid tagajärgi olla.
Tulge vastuvõtule, siis saab ka selgust.
Lugupidamisega,
Anu Sööt

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Lasteneuroloogia

Krambid jalgades

Minu 14 a tütrel hakkasid sellel kevadel jalad öösiti krampi kiskuma, põlveõndlast labajalgadeni välja. Perearst arvas, et kasvav laps ja pingeline elu (kool+5X nädalas trennid), vajab vitamiine (Berocca ...

Anu Sööt

Vastas dr Anu Sööt

Tere,
aitäh küsimast! Jalakrambid võivad esineda mitmetel põhjustel. Vajalikud on kindlasti vereanalüüsid. Krampide põhjuseks võib peale vitamiinipuudude olla kaltsiumi puudus,hemoglobiini madal ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: