Rahutu enneaegne 18.01.16 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Minu laps sündis 36ndal rasedusnädalal pisut enneagsena. Esimene elukuu ta sisuliselt ei nutnud, üksnes niheles rahutult läbi une. Teise elukuu algusest on muutunud õhtuti väga rahutuks ja probleem näib süvenevat. Probleemi näib vallandavat imetamine, samas see on esimene tegevus, mida ta pärast päevasest unest virgumist tegema hakkab. Rahutu periood, mil laps röögib kuni õnnestub ta mõneks minutiks maha rahustada või maksimaalselt kuni 25minutiks magama uinutada kestab nüüdseks umbes 7 tundi. Kas tegemist võib olla enneagsele spetsiifilise neuroloogilise probleemiga, mis vajaks täpsemat uurimist?

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere!
Aitäh pöördumast! Sel vanusperioodil on lapsed reeglina õhtuti rahutud. enamasti kiusab neid gaasivalu. Enne toitmist pange laps alati 5-10minutiks kõhuli, et gaasid väljuksid ning rind pange ka lapsele rahulikult suhu, et ta õhku ahmida ei saaks. Sellised probleemid on väga sagedased ning nad on mööduva iseloomuga.
Alati saate rääkida perearstiga.
Lugupidamisega,
Anu Sööt

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Lasteneuroloogia

Enneaegne

Tere!

Laps 7 kuune (korrigeeritult 5 ja pool). Muresid palju.
Viimasel ajal hõõrub laps pidevalt silmi, seda ka kohe peale tõusmist. Ja vahel nagu toksib käega otsa ette/põske.
Samuti ...

Anu Sööt

Vastas dr Anu Sööt

Tere ja aitäh pöördumast,
Muretsemiseks põhjust ei näe. Kui lselles vanuses laps ei taha olla kõhuli, siis see viitab õlavöötme nõrkusele-füsioterapeudi abi oleks soovitav.Kui laps nutab söömise ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi