Beebi unefaaside vahetamine 30.11.15 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Beebi ei suuda unefaase ärkamata vahetada ja ise uuesti uinuda.
Tegemist 1 elukuust alates RPA lapsega, kes magas väga hästi ja palju. Magab alates 2. kodusviibimise päevast oma voodis. Magama jääb ise, ilma nututa, 2-5 minuti jooksul. Üldse tegemist väga rahuliku lapsega, kes nutab väga vähe. Alates 5 elukuust hakkas ärkama ca kell 5 ja päevauned jäid ca 30 minutiliseks. Laps viril, väsinud, unine, samuti mina.
Umbes 10 päeva tagasi avastasin, et kui päevaune ajal ca 30-40 uneminutil viibida lapse voodi kõrval ja ärgates teda silitada, lutt suhu panna ja "tudulapp" ninale asetada, jääb ilusti magama ja magab 1-1,5h jutti.
Ka ööunega olen saanud sättida nii, et magamamineku venitame ca kella 21 peale ja siis ärkab nüüd 6.30-7.00. Kella 4 alates olen valves, et nii, kui liigutab, siis kas söödan või silitan, et magaks. Kuigi magamamineku aeg eriti määrav ei ole, 19-21 vahel magamaminnes ärkab ikka samal ajal, lihtsalt esimene söögiaeg tuleb hiljem. Söögiajad on erinevad, ca 3.00-4.30 vahel ja sealt edasi iga 1,5-2h järel.
Kuna laps magab oma voodis, on see meeletult kurnav. Üks asi on see, et ise ei saa üldse magada, aga veel hullem on see, et kui laps ei puhka välja, on ta pahur, ärritunud ja ka areng palju aeglasem, ei suhtle jne.
Viimased päevad olen pidanud ka õhtuti magama kussutama, kuigi uni tuleb süles 3-4 minutiga, on see täiesti uus asi.
Päeval on laps palju süles, tegeleme, mängime koos, televiisor on enne magamaminekut absoluutselt keelatud (kas kinni või nii, et laps ei kuule, ei näe).
Kodune atmosfäär on rahulik, tülisid ei ole, isegi mitte ärritunud häälega suhtlemist mitte. Mõistus täitsa otsas, miks selline asi järsku tekkis?
Sööb pm ainult RPA, lõunal saab lisaks ka 50-70gr isetehtud kartuli-porgandi-kõrvitsa-suvikõrvitsa püreed törtsu võiga. Seda reziimi muutes on lapsel kohe kõht kinni.

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere!
Aitäh pöördumast!
Lapse arenedes, kasvades muutub ka tema unereziim. Lapse aju töötab magades ümber kogu informatsiooni, mida ta on päeval kogunud. ning seetõttu võib uni saada häiritud, eriti unefaaside vahetumisel. Oluline on, et Teie suudaksite rahulik olla, siis on ka laps rahulikum.
Lapse toitmisest soovitan kindlasti perearstiga nõu pidada.
Lugupidamisega,
Anu Sööt

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Lasteneuroloogia

5-kuune beebi teeb *lennukit*

Tere,
5-kuune beebi teeb kõhuli olles nn lennukit. Kas see on arenguliselt normaalne ja kui ei siis kuidas saakisin teda aidata (võimelda, tuge rindkere alla jne)

Anu Sööt

Vastas dr Anu Sööt

Tere,
aitäh küsimast! See on täiesti normaalne. ,Õpetage laps kätele toetuma. Abi oleks ka füsioterapeudist, kuid tegemist pole haigusega.
Tervitades
Anu Sööt

Loe edasi

Beebi ei maga

Tere!
Beebi hetkel 8 kuu vanune ja juba sünnist saadik ei ole öösiti maganud üle 1 tunni järjest.
Meil on olnud algusest peale kindel päevakava. Kuni 7. kuu vanuseni magas päeval 3 korda ja ...

Anu Sööt

Vastas dr Anu Sööt

Tere,
aitäh pöördumast! Kui laps areneb hästi ning on päeval rõõmus ja rahul, siis ma ei näe põhjust arsti poole pöördumiseks. Soovitan aga rinnapiima andmise öösel ära lõpetada(päeval samuti). Mõni ...

Loe edasi

beebi käed kõhuli olles

Kui mu 3 kuune (20 dets. saab 4 kuuseks) beebi kõhuli panna siis ajab ta käed alt ära(kõrvale). ja nagu ei oskaks käsi hoida. millest see tulla võib?

Anu Sööt

Vastas dr Anu Sööt

Tere,
aitäh küsimast! Mõni beebi ei oskagi oma kätega toetada ja teda tuleb natuke õpetada. Pöörduge palun füsioterapeudi juurde, kes last tema motoorses arengus saab toetada.
Lugupidamisega,
Loe edasi

Beebi käte-jalgade tõmblemine

Tere!

Oma 1 kuu ja 11 päeva vanuse beebi juures olen märganud kummalist asja. Nimelt, kui ta üritab uinuda, hakkavad ta jalad, sagedamini vasak ja mõnikord ka käed, tahtmatult tõmblema. Selle ...

Anu Sööt

Vastas dr Anu Sööt

Tere ja aitäh küsimast!
Soovitan siiski pöörduda lasteneuroloogi vastuvõtule.
Lugupidamisega,
dr. Anu Sööt

Loe edasi

5. kuune

Meie 5,5 kuune tütar teeb imelikku grimassi. Tõmbab nina ja kulmud kortsu ning nohiseb veidi kurjalt. Teeb seda ikka mitmeid kordi järjest. Mida ta sellega väljendada tahab?
Ja kas madalast voodist ...

Anu Sööt

Vastas dr Anu Sööt

Tere,
aitäh küsimast! Kui beebi grimassitab, siis soovitan teda kindlasti lasteneuroloogile näidata.
Lugupidamisega,
dr. Anu Sööt

Loe edasi

beebi kõhuli magab

Beebi on 1,5 kuune ja armastab magada kõhuli,sest siis väljuvad gaasid paremini.Kaua võiks ta korraga kõhuli olla?kui tihti?

Anu Sööt

Vastas dr Anu Sööt

Tere,
aitäh küsimast! Aja kui kaua tita on kõhuli,määrab ta ise-nii kaua kui talle meeldib. Vaevalt, et ta kogu aeg kõhuli soovib olla.
Lugupidamisega,
dr. Anu Sööt

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: