Kahe-aastane loobib asju 23.09.15 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere! Tahaksin nôu küsida pea kahe-aastase lapse asjade loopimise koha pealt. Leidsin siit selleteemalisi küsimusi, kuid tegemist pole päris sama asjaga. Nimelt poiss loobib asju juba u aasta, enamasti küll mänguasju, aga mitte ainult vihahoos, vaid lôbu pärast. Tundub, et mida suuremat kära asi maandudes teeb, seda rohkem talle meeldib. Niisiis kôik asjad, millega teised temavanused mängivad-nuputavad, näit. klotsid, rôngad, puzzled (no need pisikeste omad, puust), legod, pliiatsid, muud mânguasjad - kôik lendab meil suure kaarega, muud moodi nendega ei mängita. Ainukesed asjad, mida kasutatakse sihtotstarbeliselt, on raamatud ja erinevad nuppudega/muusikaga jne mänguasjad. Aga ka need vôivad vabalt ühel hetkel lendu minna. Kôige rohkem meeldib asju üle äâre visata, üle vanni- vôi rôduäâre, yle mône aia vms. Tundub kôigest aru saavat, ka sellest, kui keelatakse, aga ei huvita vist. Oleme proovinud heaga ja halvaga, keelanud, räâkinud, pahandanud, karistanud, asjad ära vôtnud, seletanudseletanud. Mitte midagi. Vahel loobib ka suuremaid asju, aga kôikï väiksemaid pidevalt. Infoks juurde, et tegemist on tuharseisus (pepu ees) sündinud lapsega, loomulikul teel, istuma-käputama-käima hakkas pigem hilja (käima 15-kuuselt, käputama aastaselt, istuma 8-kuuselt), räâkimisega pole ka suurem asi, hetkel aasta ja 10 kuud ja ytleb u 10 sôna. Samas on tegemist kakskeelse perekonnaga. Magab halvasti, st tundub nägevat hirmuunenägusid. Kas Teie näete probleemi vôi on tegemist mööduva etapiga? Mul hakkab natuke mure tekkima, sest asi on kestnud yle aasta ja ei tundu paranevat.

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere!
Aitäh pöördumast! Soovitan selleks, et põhjus välja selgitada. tulla vastuvõtule. Asjade loopimine tekib lapsel teatud arengustaadiumis ning kui vanem need ära korjab ja tagasi annab liiga pikalt, siis laps võtab seda kui toredat mängu. Kuid loopimise taga võib olla ka teisi põhjusi.
Ootan Teid vastuvõtule!
Lugupidamisega,
Anu Sööt