laps arengust maas 27.05.15 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Alustaks sellest, et lapsel lõigati ära väga suur adenoid selle aasta märtsis ning laps on üldjuhul väga sotsiaalne ja seltsiv ning käib lasteaias ja saab seal hakkama aga.. Kõnega on tal probleeme. Üksikuid sõnu on püsivalt kuskil 10 ringis, temaga rääkides proovib ta mõnikord ka sõnu imiteerida kuid kahjuks pahatihti need talle külge ei jää ja peagi tundub, et on ununenud. Peamised sõnad ongi emme, issi, ei taha, aitäh, tere, anna, aita.
Samuti on probleeme potitamisega. Oleme proovinud ja proovinud aga selgeks ei saa. Kui panna tavalised aluspüksid ja ta pissib või kakab siis tundub, et teda eriti ei härigi see et miskit püksis on. Kuigi peab tõdema, et viimased päevad on ta peale pissimist ise endal aluspüksid ära võtnud. Aga jah, poti peal ta võib küll istuda aga sinna sisse kahjuks midagi ei tule.
Oleme pöördunud ka logopeedi juurde, kes on meile mõningaid harjutusi ette näidanud-nendega töötame aktiivselt, kuid näiteks värvide ära tundmine on hetkel ka muret tekitav nt sinisel-punasel ei tee ta üldse vahet.
Kas Teil on mingeid soovitusi, kuidas me edasi tegutsema peaks? Või muretseme üleliia?
Lisaks, kas ma peaksin muretsema, et lapsel on nn muhk/mügarik peas-umbes seal kohas kus lõge kinni kasvas? Vahepeal kui küsida lapselt, kus ai ai on, siis ta alati näitab ka selle koha peale?

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere!
Aitäh pöördumast! Kindlasti vajab laps lasteneuroloogi konsultatsiooni, kes määrab uuringute ulatuse vajaduse.ja nende tulemuste põhjal ravi .
Lugupidamisega,
Anu Sööt