Laps kukkus kokku lasteaias 22.04.15 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Muidu rõõmsameelne ja aktiivne tüdruk vajus lasteaias õues olles pikali. Kasvataja jooksis kohe temani, laps oli pulksirge ja silmad käisid korra pahupidi, silmad kinni ei olnud ning olukord kestis vast 40 sekundit kokku. Kasvataja tõstis laspe püsti, laps toibus vaikselt, oli näost täiesti valge. Kasvataja pani ta istuma ning proovis uurida, kas laps mäletab juhtunust midagi. Paraku ei mäletanud ta midagi ning paistis ehmunud olevat. Pika peale läks tagasi teistega mängima. Varem ei ole midagi sellist juhtunud. Kas te palun oskate öelda, milles võib asi olla? Vereproov on tehtund ning aeg laste neuroloogile pandud, aga sinna on aega ning mure on suur.

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere!
Aitäh pöördumast! Kirjelduse järgi on tegemist krambiga. Kindlasti on vajalik neuroloogi konsultatsioon.
Lugupidamisega,
Anu Sööt