Tikid? 14.04.15 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere. Laps sai just 6 aastat vanaks. Paar päeva tagasi jäi silma, et noogitab ja raputab peaga. Seda päris palju ja tihti. Just siis kui muud tegevust pole. Kui peas on "tühi moment". Nt mina loen talle raamatut, siis pea käib vahet pidamata (teda eriti ei huvita). Vaatab multikat on kõik ok aga nii kui lõpp ja subtiitrid jooksevad, jälle pea käib. Pani nt suurt lego üle tunni kokku juhise järgi ja mitte midagi. Niikaua kui pidev mõttetöö ja tegevus, siis korras. Muidu enne seda pole midagi erilist tähendanud. Viimane kuu on tal suht emotsionaalne muid olnud ( seda siiski heas mõttes. Palju üritusi ja sünnipäevasid). Võivad need tikid olla või peaks neuroloogile kiiresti minema?

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere!
Aitäh küsimast! Väga tõenäoliselt on tegemist tikkidega, kuid soovitan siiski lasteneuroloogiga konsulteerida.
Lugupidamisega,
Anu Sööt