Öine ärkamine 12.04.15 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere. Laps ärkab juba kuid öösiti. Viimased kuu aega on aga ainult hullemaks läinud. Ärkab suure röökimisega ja järgi ei jäta, viskab põrandale voodi alla pikali ja nutab seal. Kui enda voodisse võtta,siis röögib edasi ja maha ei rahune. Ainult karjub ja karjub. Kuni siis kas tahab enda voodisse minna või jääb nuuksudes magama. Ja nii on öösel mitu korda. Päeval on rõõmsameelne ja energiline laps. Mida peaks tegema,kuhu pöörduma? Ööd jäävad järjest unevaesemaks ja tekivad endal peavalud magamatusest,seega abi oleks väga vaja.

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere!
Aitäh pöördumast! Eeskätt peaks rääkima perearstiga, et püüda välja selgitada rahutu une põhjus. Lapse elus ka headena näivad muutused võivad põhjustada unehäireid.
Lugupidamisega,
Anu Sööt