Beebi häälitsused 31.01.15 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!

Minu tütar on 6,5 kuune. Füüsiliselt on hästi arenenud, varakult hakkas keerama ja roomama. Koogama hakkas ka varakult ja tegi seda väga ilusti. Minu jutule koogas alati vastu ja tegi ka kõike muid hääli suuga(plõksutas, puristas, naeris häälega, kilkas väga väga kõvasti). Ma tegelen lapsega väga palju ja tema häälitsused olid ka väga sisutihedad ja erinevate toonidega. Aga järsku 5,5 kuuselt ta enam ei kooga ja ei tee muid hääli. Kuulmine on tal kindlasti korras, ta reageerib enda nimele ja iga väiksema heli peale otsib heliallikat. Temaga on ka väga lihtne pilkkontakti saada ja ta vaatab väga teraselt otsa. Alati ta naeratab mu jutule vastu ja on väga seltsiv. Teised väikesed lapsed talle ka paistavad meeldivat, hakkab käte ja jalgadega vehkima.
Praegu on siis kuu aega olnud ainult nutt ja häälega naer. Koogamist enam ei ole. Millest võib see olla, ma olen väga mures.
Ta nagu prooviks suuga mingeid hääli teha ja siis teeb sellist köhivat häält. Köha tal ei ole. Ja siis nagu vaikselt susistaks s-i.
Aitäh vastamast.

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere!
Arvan, et antud hetkel pole muretsemiseks põhjust. Ajal, mil beebid arenevad motoorikas jõudsasti, võib kõne nö ununeda. Kui 2 kuu joolsul lalin pole tadasi tulnud, siis soovitan lasteneuroloogi konsultatsiooni.
Lugupidamisega,
Anu Sööt

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Lasteneuroloogia

Beebi norsatused/röhatused/korisemised läbi une

Tere!

Meie kuuvanune beebipoiss teeb läbi une imelikke, kohati väga valjusid ja kaeblikke norskavaid-korisevaid häälitsusi. See ei sõltu tema asendist - üldjuhul magab oma pesas selili, aga ...

Anu Sööt

Vastas dr Anu Sööt

Tere,
soovitan pöörduda lapsega kõrvaninakurguarsti vastuvõtule, et nende helide põhjusest aru saada.
Video ei avanenud.
Lugupidamisega
Anu Sööt

Loe edasi

Beebi peaümbermõõt

Tere,

Tunnen muret beebi peaümbermõõdu pärast. Saab kahe päeva pärast 5-kuuseks. Käisime ka paar päeva tagasi perearstil. Beebi peaümbermõõt 46cm. Rinnaümbermõõt 46cm, pikkus 65cm ja kaal ...

Anu Sööt

Vastas dr Anu Sööt

Tere!
Arvestades, et pea ümbermõõt sündides 33cm ja 5k vanuseks 46cm, siis on seda kasvu küll veidi palju. Samas laps areneb hästi.
Soovitan siiski laste neuroloogi konsultatsiooni.
Lugupidamisega
Loe edasi

Beebi teeb veidraid liigutusi!

Tere!
Kas see on normaalne et 4 kuune beebi nii teeb? Eilsest hakkas järsku tegema. Kas video põhjal on põhjust muretsemiseks? Lapsel ka keel suust koguaeg väljas. Vahepeal ta paneb pea samamoodi ...

Anu Sööt

Vastas dr Anu Sööt

Tere ja aitäh pöördumast!
Tegemist ei ole tavapäraste beebi liigutustega ning soovitan pöörduda lähimasse lastekliinikusse Tartus või Tallinnas.
Lugupidamisega
Anu Sööt

Loe edasi

beebi käed kõhuli olles

Kui mu 3 kuune (20 dets. saab 4 kuuseks) beebi kõhuli panna siis ajab ta käed alt ära(kõrvale). ja nagu ei oskaks käsi hoida. millest see tulla võib?

Anu Sööt

Vastas dr Anu Sööt

Tere,
aitäh küsimast! Mõni beebi ei oskagi oma kätega toetada ja teda tuleb natuke õpetada. Pöörduge palun füsioterapeudi juurde, kes last tema motoorses arengus saab toetada.
Lugupidamisega,
Loe edasi

beebi kõhuli magab

Beebi on 1,5 kuune ja armastab magada kõhuli,sest siis väljuvad gaasid paremini.Kaua võiks ta korraga kõhuli olla?kui tihti?

Anu Sööt

Vastas dr Anu Sööt

Tere,
aitäh küsimast! Aja kui kaua tita on kõhuli,määrab ta ise-nii kaua kui talle meeldib. Vaevalt, et ta kogu aeg kõhuli soovib olla.
Lugupidamisega,
dr. Anu Sööt

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi