Kohe 3-kuuseks saaval imikul epilepsia? 22.04.14 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!
On mure nädala pärast 3-kuuseks saava lapsega. Nimelt eile tõusin püsti laps süles kui tundsin, et laps surus jalad sirgeks ja tõstis käed enda kõrvale, teda vaadates oli näha, et hing on nö kinni. See kestis ca pooleteist-kaks sekundit. Näo värvuses muutusi ei toimunud. Peale seda meenus, et olen taolist käitumist ka varem näinud. Mõned nädalad varem oli laps samamoodi süles kui tundsin taas, et laps surub jalad sirgeks ja käed olid samamoodi tõstetud näo kõrgusele, tol korral oli aga laps näost punane ( mitte lihtsalt õrnalt vaid umbes taoline punane nagu laps oleks röökinud pikalt hingetuks end) ja taaskord hing oli kinni. Kahjuks ei mäleta kas ka tookord olin just tõusnud püsti. MÕlemal korral ei järgnenud nuttu.
Olen teadlik, et kindla vastuse saab ainult neuroloogi konsultatsioonil ning uuringuid tehes ja olen ka juba Teie vastuvõtule järjekorras kuid südamerahuks sooviksin siiski teada milline on Teie esijalgne hinnang? Kas on alust muuhulgas kahtlustada ka epilepsiat? Teeb murelikuks, et selline käitumine pole ühekordne juhus.

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere,
aitäh pöördumast! Arvan, et muretsemiseks ei ole põhjust. Tõenäoliselt on tegemist nn. kaasasündinud refleksiga.
Hea oleks siiski konsultatsioonile tulla.
Lugupidamisega,
Anu Sööt