Lapse magamine 19.03.14 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere,

Mure on selline, et meie 1,7 aastane laps jääb magama ainult käest kinni hoides. Öösel ärkab 6-7 korda nutuga ja nõuab jälle emme kätt. Laps magab oma toas, seega on väga kurnav see meeletu tema tuppa jooksmine. Õhtul ei ole nõus mitte kellegi teisega magama minema, hakkab hüsteeriliselt nutma. Kas peaksin laskma lapsel mõned ööd nutta ja lootma, et see aitab või on see lihtsalt selline iga ja läheb üle?
Olen ise teise lapse ootel ja magamatus on väga kurnav. Oleme proovinud saata öösel nutmise peale tema tuppa isa, aga siis läheb asi veel hullemaks.

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere,
aitäh küsimast! See on lapsel vanus, mil ta hakkab aru saama, et ta pole emaga üks ning siis tekivad hirmud. Lihtsam oleks laps paigutada mingiks ajaks oma voodiga Teie tuppa. Muretsemiseks ei ole põhjust,
see läheb mööda.
Edu Teile!
Lugupidamisega,
Anu Sööt