6kuusel lõug väriseb 10.10.13 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Lapsel on sünnist saati aeg-ajalt lõug värisenud. Väriseb see siis, kui on tal külm, kui ta nutab väga kõvasti või kui ta on väga erutunud. Nüüd mõnda aega ei olnud lõua värisemist täheldanud, kuid siis tulid külalised. Laps oli sellest väga elevil ja jälle kahel korral umbes paari sekundi vältel lõug värises. Sellega ei ole kaasnenud midagi muud. Nüüd näiteks ta naeratas laialt ja sellel ajal lõug värises. Mõnikord tugeva nutu ajal on siiski käed ka koos lõuaga värisenud. Aga see on olnud väga harva ja lühikest aega. Muidu on poiss igati tragi. Roomab, laliseb, keerab mõlemat pidi, harjutab käputusasendi sisse võtmist. Kas peaksime pöörduma laste neuroloogi juurde?

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere,
aitäh pöördumast! Teie laps on terve, ega vaja neuroloogi konsultatsiooni. Provotseeritud lõua värisemine esimesel eluaastal on normaalne nähtus närvisüsteemi ebaküpsuse tõttu.
Lugupidamisega,
Anu Sööt