Beebi ei maga 30.06.13 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Beebi hetkel 8 kuu vanune ja juba sünnist saadik ei ole öösiti maganud üle 1 tunni järjest.
Meil on olnud algusest peale kindel päevakava. Kuni 7. kuu vanuseni magas päeval 3 korda ja kogu aeg väljas. Magamise kellaajad olid järgmised: ärkas kell 8, kell 10-10:45 magas, 12:00-15:00 lõunauni ja kell 18:00-18:45 oli õhtune uinak. Kell 21:30 läks õhtuunne. Kui beebi sai 7kuuseks, siis perearsti õde arvas, et ta magab päeval liiga palju ja seetõttu ei maga öösel. Beebi oleks sellest meie jutust nagu aru saanud ja järgmisest päevast magas päeval vaid 1 tunni (12:00-13:00). Kauemaks ei saanud teda kuidagi magama ei õues kõndides, autoga sõites ega ka toas. Nii kestis see 2 nädalat ja beebi muutus päeval järjest rohkem virilaks, sest oli näha, et ta on unine aga magama ei jäänud. Siis võtsime appi raamatu "Päästke meie uni" ja proovisime teda selle järgi magama "õpetada". Saavutasime selle, et beebi jääb nüüd igal õhtul ja ka kell 12:00 ise oma voodis rahulikult magama. Ärkab hommikul kell 7:00, 9-10:00 on hommikune uinak, kell 12:00-13:00 lõunauinak ja kell 19:00 läheb õhtuunne. Magab siis 19:00-22:00 ja peale seda algab öine "maraton", kus beebi ärkab iga 45 minuti tagant, siis sööb 5-7 minutit rinda ja magab edasi. Tõstan ta reeglina enda voodisse tagasi, kui on magama jäänud. Hommikul alates kella 5-st jääb ta tavaliselt juba minu kõrvale, sest ise olen selleks ajaks nii väsinud, et ei jaksa teda lihtsalt enam edasi-tagasi tõsta.
Peale sündimist kestis magama panemine 1,5-2 tundi, beebi sõi rinda seni, kuni magama jäi. Kuna öösiti magas ikka vaid 1 tunni kaupa, siis kahtlustasime, et beebi ei saa rinnast kõhtu täis ja 3kuuselt hakkasime igal õhtul enne magama jäämist andma pudelist ühe söögikorra.
Kui pudelist unesööki hakkasime andma, siis tekkis selline probleem, et beebi ehmatas ennast üles, kui kätega või jalgadega vehkis. Siis mähkisime teda lina sisse ja hakkas rahulikumalt uinuma. Kui beebi sai 6kuuseks, siis perearst soovitas, et lina sisse ei tohiks beebit enam mähkida ja siis saime beebi magama nii, et kas abikaasaga hoidsime tal käsi paigal, seni kui ta unisemaks jäi või siis hoidsin õrnalt kätt tema kõhul.
Raamatu järgi õpetades jääb nüüd beebi õhtuti ise rahulikult magama, aga öösel magab ikkagi 45 minutit kuni 1 tund ja siis ärkab üles ja istub voodis ja nutab, seni kuni ta enda kõrvale võtan ja rinda annan.
Päeval on beebi väga rõõmus ja hea laps. Nutab või joriseb tõesti vaid siis, kui on mõni mure (kõht tühi, uni, kaka häda vms).
Kas selline vähene magamine on beebi puhul normaalne ja kas me ise saame veel midagi teha, et beebi saaks öösel paremini magada?
Või kas peaksime tulema Teie juurde konsultatsiooni (Tartu Elite kliinikus)?

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere,
aitäh pöördumast! Kui laps areneb hästi ning on päeval rõõmus ja rahul, siis ma ei näe põhjust arsti poole pöördumiseks. Soovitan aga rinnapiima andmise öösel ära lõpetada(päeval samuti). Mõni päev kuni nädal võib beebi olla väga nutune, aga arvan, et siis hakkab ta oluliselt paremini magama.
Edu Teile!
Lugupidamisega,
Anu Sööt

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Lasteneuroloogia

4 kuune beebi ei maga

Tere, minu probleem kohe 4 kuuseks saava beebiga, Saame sünnist saadik lisaks rinnale ka pudelti kuna rinnapiimast ei piisa, tuleb vaid 20-30ml kui sedagi enam. Probleem ei olegi söömisega, kui esimesed ...

Anu Sööt

Vastas dr Anu Sööt

Tere ja aitäh pöördumast! Põhjuseid, miks imik on rahutu ja magab vähe, on väga palju.Selleks, et asjalikku nõu anda peaks siiski lapse üle vaatama.
Soovitan pöörduda lastearsti vastuvõtule.
Lugupidamisega
Loe edasi

Beebi peahoiak

Tere! Minu kolmekuune beebi hoiab oma pead süllevõttes paremale või vasakule, aga mitte otse, hoiab nagu õlaga samal joonel. Pikali olles on pea ikkagi enamasti otsevaates, aga magades ja süles taas ...

Anu Sööt

Vastas dr Anu Sööt

Tere!
Soovitan lapsega pöörduda lasteneuroloogi vastuvõtule, kes lapse üle vaatab ja siis otsuse teeb.
Lugupidamisega,
Anu Sööt

Loe edasi

5-kuune beebi teeb *lennukit*

Tere,
5-kuune beebi teeb kõhuli olles nn lennukit. Kas see on arenguliselt normaalne ja kui ei siis kuidas saakisin teda aidata (võimelda, tuge rindkere alla jne)

Anu Sööt

Vastas dr Anu Sööt

Tere,
aitäh küsimast! See on täiesti normaalne. ,Õpetage laps kätele toetuma. Abi oleks ka füsioterapeudist, kuid tegemist pole haigusega.
Tervitades
Anu Sööt

Loe edasi

Ärkamine iga 1h tagant öösel

Viimased 3 nädalat hakkab beebi iga 1h (vahel 30 min ja vahel 1,5h) tagant öösel vähkrema - vehib kätega, peaga ja jalgadega, enamasti poolunes ise. Enamasti saan ta ka 10 minutiga uuesti magama kussutatud. ...

Anu Sööt

Vastas dr Anu Sööt

Tere,
aitäh küsimast!
Rahutu uni 3k vanuses on enamasti tingitud gaasidest või toidu tagasiliikumisest maost söögitorru, mis last häirib. Mõlemal juhul tuleb olla kannatlik-see möödub lapse ...

Loe edasi

beebi käed kõhuli olles

Kui mu 3 kuune (20 dets. saab 4 kuuseks) beebi kõhuli panna siis ajab ta käed alt ära(kõrvale). ja nagu ei oskaks käsi hoida. millest see tulla võib?

Anu Sööt

Vastas dr Anu Sööt

Tere,
aitäh küsimast! Mõni beebi ei oskagi oma kätega toetada ja teda tuleb natuke õpetada. Pöörduge palun füsioterapeudi juurde, kes last tema motoorses arengus saab toetada.
Lugupidamisega,
Loe edasi

Beebi käte-jalgade tõmblemine

Tere!

Oma 1 kuu ja 11 päeva vanuse beebi juures olen märganud kummalist asja. Nimelt, kui ta üritab uinuda, hakkavad ta jalad, sagedamini vasak ja mõnikord ka käed, tahtmatult tõmblema. Selle ...

Anu Sööt

Vastas dr Anu Sööt

Tere ja aitäh küsimast!
Soovitan siiski pöörduda lasteneuroloogi vastuvõtule.
Lugupidamisega,
dr. Anu Sööt

Loe edasi

Laps ei maga.

Tere. Minul selline mure. Meil on kodus 1,8-aastane laps. Muidu väga tore ja rõõmsameelne, aga viimasel ajal on jonn peale tulnud, mitte millegiga ei ole rahul, loobib asju ja jonnib asja eest teist taga. ...

Anu Sööt

Vastas dr Anu Sööt

Tere,
aitäh pöördumast! Arvan, et võiksite apteegist küsida rahustavaid taimeteesid. Kiire arengu perioodis võivad lapsed üsna rahutud olla.
Lugupidamisega,
dr. Anu Sööt

Loe edasi

5. kuune

Meie 5,5 kuune tütar teeb imelikku grimassi. Tõmbab nina ja kulmud kortsu ning nohiseb veidi kurjalt. Teeb seda ikka mitmeid kordi järjest. Mida ta sellega väljendada tahab?
Ja kas madalast voodist ...

Anu Sööt

Vastas dr Anu Sööt

Tere,
aitäh küsimast! Kui beebi grimassitab, siis soovitan teda kindlasti lasteneuroloogile näidata.
Lugupidamisega,
dr. Anu Sööt

Loe edasi

laps ei maga.

minu 9 kuune väike poiss ei maga öösi. kui oli väiksem siis magas nagu nott. sööb üks kord öösi . ta kohe künnab mööda voodit ringi. kõhuli. vahel ka külili. olen täitsa mures. ise ka juba väsinud. kas ...

Anu Sööt

Vastas dr Anu Sööt

Tere Markkuse emme,
aitäh pöördumast! Kas päeval on laps rõõmus ja areneb hästi? 9-kuune poiss ei vaja enam öist söötmist. Selle võiksite lõpetada-algul on küll raske, aga sellest saab üle. Hammaste ...

Loe edasi

beebi kõhuli magab

Beebi on 1,5 kuune ja armastab magada kõhuli,sest siis väljuvad gaasid paremini.Kaua võiks ta korraga kõhuli olla?kui tihti?

Anu Sööt

Vastas dr Anu Sööt

Tere,
aitäh küsimast! Aja kui kaua tita on kõhuli,määrab ta ise-nii kaua kui talle meeldib. Vaevalt, et ta kogu aeg kõhuli soovib olla.
Lugupidamisega,
dr. Anu Sööt

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: