Helesinised skleerad ja motoorne mahajäämus 06.03.13 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Laps sündis ajalisena, ülekandluse tunnustega (rohelised looteveed) ja nõrga sünnitegevuse tõttu vaakumiga, Apgar 8/9/9.
Pediaater tunnistas ta "rahutuks lapseks". Kõhuli olla pole ta kunagi tahtnud, varem lõppesid kõik katsed suure nutuga. Perearst nimetab teda laisaks ja tasuline massöör nendib, et temaga ei tegeleta. Keerama hakkas ta üle vasaku õla viiekuusena, paremale ei keeranud üldse ja kohe pärast kõhuli asendi võtmist saabus ka nutt. Viimased 2,5 kuud oleme käinud massaažis. Mõningaid edasiminekuid on märgata, kuid paistab, et liigutamine on siiski ebameeldiv, sest jorin tuleb ka ka massaažis kallale. Ta istub kenasti sirge seljaga ja küünitab, kui midagi kätte tahab saada. Iga kukkumine istuvast asendist selili lõpeb uhke nutuga. Viimaste päevade areng on see, et keerab istuvas asendis ülakeha. On jäänud mulje, et liigutamine on talle ebameeldiv ja parema meelega ta kas on süles, istub või on selili. Ei mingit uudishimu ise minna ja kogeda, nagu portselanist nukuke. Mure süvendab asjaolu, et tema skleerad on helesinised (eelnevad 2 põlvkonda sama murega). Ega see va Internet hea asi ei ole, saab igasugu rumalaid hirme hankida - osteogenesis imperfecta? Basseinis oleme püüdnud käia, kuid see on paik, mis tekitab lapses tõelist hirmu. Aga kas pöörduda arsti vastuvõtule või mitte, ja kui, siis millise eriala arsti juurde? Öelge, et ma eksin ja kõik on tegelikult korras, lapsed on lihtsalt nii erinevad.

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere,
aitäh pöördumast. Lapsed ja nende areng on tõesti erinevad, kuid soovitan siiski pöörduda laste neuroloogi vastuvõtule.
Lugupidamisega,
Anu Sööt