"Seisev" pilk 01.12.12 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!

Olen märganud, et 1,8 a aastane poisslapsel aeg-ajalt tekib selline nn kalapilk - vaatab ühte punkti. Kui teda kõnetan, siis mõne hetke pärast muigab ja hakkab naerma. Vahel tundub, et see on mäng. Vahel aga paneb täitsa muretsema. Olen seda märganud väga erinevate tegevuste hulgas - mänguväljakul, kodus. Perearst arvas, et kui kestab mõne sekundi, siis on see ealine iseärasus, samas olen seda tähele pannud juba mitmeid kuid. Vahel on mitu nädalat sellist, kus seda üldse ei esine, samas aga on päevi, kus mitu korda. Muidu on laps väga tubli, kõnet on vahe, aga aru saab väga hästi. Joonistab, vaatab raamtuid, jookseb ja teeb kõike eakohast.

Kas peaks omal käel neuroloogile minema? Kas erakliinikute neoroloogid, saavad kohe ka mingeid uuringuid teha, või tuleb uuringuteks siiski riiklikesse haiglatesse pöörduda?

Lugupidamisega
Mures ema

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere,
soovitan Teil siiski neuroloogi vastuvõtule pöörduda. Kui olete Tartusse tulemas, siis tulge minu vastuvõtule Medicumi (asub Taskus). Saan last saata kõigile vajalikele uuringutele.
Lugupidamisega,
Anu Sööt

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Lasteneuroloogia

"Seisev" pilk lapsel

Tere,
mure selline et olen täheldanud lapsel aeg-ajalt seisvat pilku - lihtsalt vaatab ühte punkti ja ümbrusele ei reageeri, see ei kesta küll kaua, aga muretsema paneb siiski. Kas see võib olla ...

Anu Sööt

Vastas dr Anu Sööt

Tere,
aitäh pöördumast!
Selles vanuses lapsel on tõenäoliselt tegemist nn. unistamisega, kuid samas on siiski soovitav EEG ära teha.
Kui laps on eakohaselt arenenud, siis muretsemiseks ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: