Ekspressiivne kõnehäire 27.06.12 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere
Minul mure oma 6 a poja pärast. Mõned aastad tagasi pandi talle diagnoosiks ekspressiivne kõnehäire. Ja ma ei ole siiani aru saanud, mis see endast kujutab ja kas sellest paraneb täielikult või mis ma ise saaksin veel rohkem teha selleks, et sellest terveks saada. Laps käib ka lasteaias sobitusrühmas kus on logopeed 4 korda nädalas iga päev ja lisaks veel logopeedi juures 1 kord nädalas. Teen temaga ka kodus harjutusi, aga tundub, et tulemusi nagu pole. Ta peaks järgmine aasta koooli minema, aga ta ei ütle r- tähtegi ja sõna lõpud valed. Kuidas ta hakkama saab? Ma küsikski,et mis see ekspressiivne kõnehäire endast kujutab ja kas ning kuidas on selelst võimalik jagu saada või on see eluaegne?

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere,
aitäh pöördumast! Ekspressiivne kõnehäire tähendab aktiivses kõnes väljenduvat häiret.Kergematel juhtudel see taandub. Teie laps vajaks kindlasti süvauuringuid Tartu või Tallinna Lastehaiglas, et välja selgitada kõnearengu häire põhjus ja kõnearengu tase. Kõnearengu häirega lastele on ka spetsiaalne kool.
Teie laps on pidevalt saanud logopeedilist ravi ja kirjast saan aru, et kõne paraneb. Vajadusel antakse lapsele ka aasta koolipikendust.
Soovitan kontakti võtta lasteneuroloogiga.
Edu Teile!
Lugupidamisega,
Anu Sööt