Öine enurees 09.05.12 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Mul on 8 a poeg, kellel öine enurees. Ma tean, et see on pisut äärmuslik, aga sooviksin teada, kas selle vastu on olemas ka mõni operatsioon. Nii igaks juhuks, et äkki tulevikus, kui tal see ära ei lähe, siis teaks, et selline asi on olemas.
Küsiks ka kohe, kas on olemas oppi naistele, kes käivad liiga sagedasti tualetis. Loodan, et ei kirjutanud liiga segaselt. Lihtsalt sooviks teada, kas nende asjade vastu on operatsioon? Muid soovitusi tean ja olen kõigest lugenud. Arstid ka 100 x läbi käinud.

Ette tänades,
K.

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere,
aitäh pöördumast! Enureesi puhul operatiivset ravi ei ole, sest pole ju midagi opereerida.Loodan, et olete tõesti asjatundlike arstide juures oma pojaga käinud ja ka nende nõuandeid järginud. Kui Te seda siiski teinud ei ole, siis tehke.
Ma ei saa kahjuks aru, mida Te mõtlete sageli tualetis käimise all. Kui Teil on mõningane uriinipidamatus, mis on tekkinud peale laste sünnitamist, siis saavad günekoloogid operatsiooniga aidata. Soovitan pöörduda perearsti poole.
Lugupidamisega,
Anu Sööt

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Lasteneuroloogia

Enurees ja hirmud

Tere! Lapsel on esinenud mähkmetest vabaks saamisest alates öine enurees. Kui laps ei käinud veel koolis, siis käisime probleemiga ka dr. Traadi vastuvõtul, kus selgus, et probleem ei ole kuseteedes, tõenäoliselt ...

Anu Sööt

Vastas dr Anu Sööt

Tere ja aitäh pöördumast. Enureesile head ravi ei ole.Enamasti enurees taandub tõesti puberteedis, kuid 1% võib see jätkuda ka hiljem.
Kuna lapsel on ka hirmud, siis soovitaksin psühholoogi juurde ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi