Peaaju infarkt lapsel 29.03.12 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere.
Paluksin informatsiooni võimalikest kaasuvatest haigustest lapsel, kellel KT uuringus leiti peaajuinfarkti jääknähud (neuroloog ütles, et see on vana leid ja ilmselt tekkinud kas kõhus olles või sünnituse ajal). Kummitama jäi lause, et vesipead ega kasvajat ei leitud.
Kas läbi viidud KT diagnoos on lõplikult täpne st.et kas tüsistused jäävad nii nagu hetkel välja tulid (parempoolne hemiparees)või on võimalik ka kasvaja või mõne muu tõsise haiguse ilmnemine edaspidi? Kui tõenäoline on epilepsia kaasuva haigusena lapse kasvades?

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere,
aitäh pöördumast! Informatsiooni, mille põhjal otsuseid teha, on liiga vähe. Ma ei tea kui väljendunud on hemiparees ja milline on KT leid(kui ulatuslik?). Hemiparees on ajuinfarkti väljendus. Sõltuvalt infarkti suurusest on epilepsia lisandumine erineva tõenäosusega.
Soovitan Teil täpsemate vastuste saamiseks võtta oma arstiga kontakti või tulla minu vastuvõtule.
Lugupidamisega,
Anu Sööt

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Lasteneuroloogia

TIA

Tere.
Lapsel on kolm korda olnud ühe keha poole(parem) krambid ja peale seda ca 30 min sama keha poole halvatus. Esimene kord ca 3 kuud tagasi, teine 2 nädalat ja siis eile kolmas kord. Lasteaiast ...

Anu Sööt

Vastas dr Anu Sööt

Tere ja aitäh pöördumast,
probleem on tõsine. Kui lapsel on esinenud 3-l korral ühe kehapoole krambid, siis tehakse EEG uuring ning kindlasti ka aju MRT, ning siis otsustatakse antiepileptilise ravi ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi