Beebil jalad erineva paksusega 17.03.12 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Minu peatselt 4- kuuseks saaval beebipoisil on alates 2,5 elukuust märgatav jalgade paksuse vahe. Eriti just reievoltide osas, kuid paksem on ka parema jala sääreosa. Käisin temaga pediaatri juures, kes saatis meid ultrahelisse. UH tehti peast, kõhust, seljast, puusadest, kuid kõik näidud olid korras. Ultraheli arst ütles, et paremal jalal on vaid rohkem nahaalust kude, kõik muud näidud korras. Diagnoosiks saime: anatoomiline iseärasus.(Lisan,et ka minul endal on parem reieosa natuke jämedam). Mina aga olen ikka mures. Kas selline jalgade erinevus võib kuidagi takistada lapse edaspidist arengut? Hetkel tundub, et parem jalg on ka tugevam, samuti siputab ta selle jalaga aktiivsemalt. Pikkuse vahet jalgadel pole ning kogu muu keha osas kasvunihkeid ei esine. Kas on lootust, et kõhnem jalg jõuab nö. "pekisemale" järele? Muidu lapse arenguga kõik korras. Pead hoiab kenasti, käed tugevad. Kaaluiive ka korras.
Praegu (kuu hiljem), on jalgadel vahe endiselt, kuid juurde on võtnud mõlemad jalad. Ehk natuke on see paksuse vahe vähenenud.

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere,
aitäh pöördumast! Kui Teie laps areneb hästi ja vahe on ainult jalgade ümbermöödus, mis ka taandumas nagu Teie kirjast loen, siis arvan, et see väike probleem taandub lapse kasvades.
Soovitan lapsega aktiivselt tegeleda, näiteks võiksite 1-2 korda nädalas käia ujumas.
Tundke lapsest rõõmu!
Lugupidamisega,
Anu Sööt

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Lasteneuroloogia

jalavoldid

Tere, 5 kuusel beebil ei ole jalavoldid samasugused..Kas jalavoldid peavad olema täpselt samasugused ? Puusa voldid on samasugused tal ..

Anu Sööt

Vastas dr Anu Sööt

Tere!
Aitäh pöördumast! Võite olla rahulik-jalavoldid on väga sageli inimestel asümmeetrilised. See ei ole patoloogia.
Lugupidamisega,
Anu Sööt

Loe edasi

Suureamplituudilised kloonilised tõmblused beebil jalas

Tere!

Beebi 1,5 kuune. Perearst saatis seoses ühe jala tõmblustega neuroloogile. Saatekirjal on kirjas, et suureamplituudlised kloonilised tõmblused jäsemetes. Mida see tähendab? Kas see võib ...

Anu Sööt

Vastas dr Anu Sööt

Tere,
aitäh pöördumast! Teie kirjelduse alusel saan öelda, et lapse areng on eakohane. Unes teevad lapsed nn uneliigutusi ja häälitsusi, mis on täiesti normaalsed ning seegi, et lapse silmad mõnikord ...

Loe edasi

Beebil käte ja alahuule värin

3-nädalasel beebil värisevad käed, kui vahetan mähkut, nagu ta kardaks midagi, ja alahuul ka väriseb vahel, kas see on normaalne?

Anu Sööt

Vastas dr Anu Sööt

Tere,
aitäh pöördumast! Värinaid kätes või jalgades ja lõuas esineb beebidel väga sageli. Kui värinad kaovad 4.elukuuks ning on püsiva vähenemistendentsiga, võib neid lugeda normaalseks.
Lugupidamisega,
Loe edasiVaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: