Beebil jalad erineva paksusega 17.03.12 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Minu peatselt 4- kuuseks saaval beebipoisil on alates 2,5 elukuust märgatav jalgade paksuse vahe. Eriti just reievoltide osas, kuid paksem on ka parema jala sääreosa. Käisin temaga pediaatri juures, kes saatis meid ultrahelisse. UH tehti peast, kõhust, seljast, puusadest, kuid kõik näidud olid korras. Ultraheli arst ütles, et paremal jalal on vaid rohkem nahaalust kude, kõik muud näidud korras. Diagnoosiks saime: anatoomiline iseärasus.(Lisan,et ka minul endal on parem reieosa natuke jämedam). Mina aga olen ikka mures. Kas selline jalgade erinevus võib kuidagi takistada lapse edaspidist arengut? Hetkel tundub, et parem jalg on ka tugevam, samuti siputab ta selle jalaga aktiivsemalt. Pikkuse vahet jalgadel pole ning kogu muu keha osas kasvunihkeid ei esine. Kas on lootust, et kõhnem jalg jõuab nö. "pekisemale" järele? Muidu lapse arenguga kõik korras. Pead hoiab kenasti, käed tugevad. Kaaluiive ka korras.
Praegu (kuu hiljem), on jalgadel vahe endiselt, kuid juurde on võtnud mõlemad jalad. Ehk natuke on see paksuse vahe vähenenud.

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere,
aitäh pöördumast! Kui Teie laps areneb hästi ja vahe on ainult jalgade ümbermöödus, mis ka taandumas nagu Teie kirjast loen, siis arvan, et see väike probleem taandub lapse kasvades.
Soovitan lapsega aktiivselt tegeleda, näiteks võiksite 1-2 korda nädalas käia ujumas.
Tundke lapsest rõõmu!
Lugupidamisega,
Anu Sööt