Pea peale kukkumine 17.09.11 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere! Mure järgmine: teisipäeva hommikul kukkus 1 aasta 10 kuune poiss voodist seistes peaga otse põrandale. Teadvust ära ei kaotanud, nuttis ja näitas, et tal pea valutab. Huvitav oli see, et õues tahtis ta käia kikivarvastel. Järgmisel päeval tujukas ja süüa ei tahtnud. Õhtul enne magama jäämist jõi mahla ja siis natuke hiljem oksendas ta kõik välja. Kolmandal päeval näitas ikka laps, et tal on peal ai ai. Süüa ikka ei tahtnud ja ja enne magama jäämist jõi piima ja natuke hiljem oksendas ta jälle kõik välja. Mure järgmine, mida ma peaksin edasi tegema?

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere,
aitäh pöördumast!
Need sümptomid viitavad ajupõrutusele.
Loodan, et nad on praeguseks möödas.Lapsel tuleks praegu väga silma peal hoida, et ta lähitulevikus uut peatraumat ei saaks.Hea oleks teda siiski arstile näidata.
Edu Teile!
Lugupidamisega,
Anu Sööt