Lapse närvilisus haiglast naastes 23.08.11 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere,
viibisin 1a poisiga veidi aega tagasi haiglas. Haiglasse läksime, kuna laps ei tahtnud süüa-juua ja tekkis vedelikupuudus. Haiglas pandi talle siis kanüül ja tilguti alla. Järgmisel päeval siis selgus põhjus: lapse kurk oli punane ja villis, milletõttu ta süüa-juua ei tahtnud. Haiglas hakkas ta ka oksendama ja kõht läks lahti. Kakaproovist leiti adenoviirus, kuid üldise kliinilise pildi põhjal öeldi, et on enteroviirus. Igatahes tulid veel kõrged palavikud (39,5) mis ei tahtnud alla minna. Kui arst-õed vaatama tulid, siis peitis kohe oma näo ära ja hakkas nutma. Olime haiglas 3 ööd ja 3 päeva. Lõpuks lasti meid kodusele ravile. Koju jõudes võtsime palaviku alla ja rohkem see tagasi ei tulnud. Samuti hakkas laps vähehaaval uuesti sööma. Vaevused on kadunud. Oleme nüüd 5 päeva kodus, tundub, et tervise poolest on tal kõik korras, kuid haiglast tuleku järgselt on ta täielikult äravahetatud poiss. Hommikul ärgates viriseb varasema naeratamise asemel, kui miski talle ei meeldi, siis kohe hirmus kriiskamine ja kisa lahti. Vahel tundub, et ta ei tea ise ka, mida ta tahab. Nutab ja ronib sülle, kui sülle võtta, siis hakkab rabelema ja tahab maha, kui maha panna, siis hakkab jälle kriiskamine pihta jne. Vahel katab kätega kõrvad kinni ja keerab näo ära (samuti tegi ta haiglas, kui õde või arstid sisenesid). Kas võib olla, et need "tujud" on tingitud haiglas üleelatust ja lähevad mõne aja pärast mööda või peaks pöörduma mõne spetsialisti poole? Tahaks last aidata, aga ei oska.

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere ja aitäh pöördumast!
Tõenäoliselt on tõesti tegemist reaktsiooniga võõrale ümbrusele ja halvale enesetundele.See viitab tundlikule närvisüsteemile. Ka viirushaigusel võib siin oma osa olla-organism pole veel täiesti taastunud.
Kui probleem püsib ka kuu möödudes, soovitan abi otsida lastearstilt.
Oluline on, et ise jääksite kannatlikuks ja rahulikuks.
Edu Teile!
Lugupidamisega,
Anu Sööt