Neuroloogiline probleem!? 10.12.10 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Olen murest lapse pärast juba hulluks minemas:(
Poeg on praegu 1,6 aastane. Istuma hakkas 7. kuu alguses, lõpus tõusis toe najal püsti-kõik näis nagu korras olevat. Mõne aja pärast (u. 10-11 kuuselt) aga tundus, et lapsel kuidagi jalad nõrgad-ei suuda eriti püsti seista ja samuti kikivarvul. Perearst suunas taastusraviarstile, viimane omakorda neuroloogile ja võimlemisse. Neuroloog pani diagnoosiks 5 min jooksul PCI ja tahtis kompuutertomograafiat teha, millega mu abikaasa nõus polnud, sest see toimub narkoosis. Käisime edasi võimlemas ja samuti käisin teise neuroloogi juures (laps siis 2 nädala pärast aastaseks saamas). Arst vaatas üle, et tundub normaalne-PCI see küll pole, et 1aastane ei peagi veel kõndima. 1,1 aastaselt tegi poeg esimesed iseseisvad sammud, aga edasi 2-3 kuud oli kõndimine väga ebakindel, progress oli vilets. Pidev kukkumine ja tasakaalu kaotus. Läksime kolmanda neuroloogi arvamust kuulama, kes ütles, et õige see ju pole, suunati EEG-sse. Epilepsiat pole (kukkudes ei kaota laps tedvust). Nüüdseks siiamaani oleme võimlemas, ujumas käinud, aga laps kukub (nagu kondinõrkus)pidevalt, tasakaal on väga kehv ja kõnnib palju kikivarvul.
Sooviks teada, kas Tallinnas on niisuguse murega pöördutud neuroloogi poole? Kas see möödub ajaga? On põhjust muretsemiseks?
Ette tänades!
R

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere,
aitäh pöördumast! Soovitan käia ühe, maksimaalselt kahe neuroloogi juures. Usaldage neid. Mul on kirjelduse järgi raske nõu anda, aga selge on, et lapsega kõik korras ei ole. Prognoos sõltub probleemi olemusest. Sellised probleemid on lasteneuroloogi töös sageli ette tulevad, kuid põhjused on väga erinevad.
Edu Teile!
Lugupidamisega,
Anu Sööt

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Lasteneuroloogia

Kas tegemist on neuroloogilise probleemiga või mitte?

Tere.
Ei ole hetkel veel arsti poole pöördunud, kuid otsustasin siiski maad uurida.
Nimelt soovin teada, kui normaalne on see, et laps avab suu, kui on ootusärevuses või talle meeldib miski ...

Anu Sööt

Vastas dr Anu Sööt

Tere,
aitäh pöördumast! Arvan, et suu lahti millelegi kaasaelamine küll neuroloogiline probleem ei tohiks olla. Alla 3a lapsed kõnnivad sageli osa ajast varvastel.Kuna aga varvastel kõnnivad ka spastilised ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: