9kuuse rahutud uned 19.10.10 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere! Olen 9kuuse imiku ema, probleemiks lapse uni. Nimelt uinub ja ärkab kisaga. Probleem on kestnud praktiliselt kõik 9 kuud. Sündis 41+5rasedusnädalal esilekutsumisega. Nabaväät 3x ümber kaela, ning nabaväädis tõeline sõlm. Looteveed rohelised. Apgar 7,7,8 palli. Kas sellised loote distressinähud Stan monitooringul võivad olla rahutuse põhjuseks hilisemas elus? Rahutu on olnud kogu aeg ja see puudutab just magamist. Muidu füüsiline areng eakohane, väga aktiivne, tubli laps. Esialgselt arvas perearst rahutuse põhjuseks gaasid ja et võib olla ei saa laps korralikult kõhtu täis. Sai korrigeeritud oma toidumenüüd, gaasirohud ja alustatud 4. kuust tasapisi lisatoiduga. Magasime justkui natukene paremini. Nüüdseks öine uni on endiselt rahutu. Magama lähme kl 20.30-21.30 paiku, juba südaööl hakkab laps läbi une karjuma ja mida hommikupoole, seda tihedamini ärkab kisaga. Olen andnud siis rinda, vahel aitab see, vahel mitte. Mõnikord ajan teda täitsa ülesse, et kisa lõpetaks, justkui näeb unes midagi halba. Kas tõesti võivad hambad sellist valu teha, hammaste lõikumine algas sellel kuul. Oleme nii väsinud, nii mina kui laps. Kas on midagi soovitada, et asi lihtsam oleks või paraneb kasvamisega?
Tänud!

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere,
aitäh pöördumast! Rahutul unel imikueas on palju põhjusi, kuid enamasti on see seotud seedimisega kaasnevate probleemidega. Kui laps kasvab ja areneb hästi, siis pole põhjust muretsemiseks. Lapse vanusega probleemid kaovad.
Edu Teile!
Anu Sööt