Ärkamine iga 1h tagant öösel 12.09.10 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Viimased 3 nädalat hakkab beebi iga 1h (vahel 30 min ja vahel 1,5h) tagant öösel vähkrema - vehib kätega, peaga ja jalgadega, enamasti poolunes ise. Enamasti saan ta ka 10 minutiga uuesti magama kussutatud. Vahel v-o see gaasidest, kuna puuksutab, kui üles tõstan, kuid kindlasti mitte alati. Hambaid ka veel ei tule. Paar ööd oleme isegi koos beebiga päris üles tõusnud nii 3 paiku ja olnud 1,5h üleval, sest magama kussutamine ei õnnestu, kuna beebi tahab üles tõusta - silm ümmargune ja naerab. Mina aga ei jõua enam sedasi, kuna päeval ta ei maga eriti - vaid 0,5h kaupa minu rinnal. Küsingi, et millest selline tihe öine ärkamine ja vehkimine? Mis on selle põhjus ja kas see on tavapärane 3,5 kuusel?

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere,
aitäh küsimast!
Rahutu uni 3k vanuses on enamasti tingitud gaasidest või toidu tagasiliikumisest maost söögitorru, mis last häirib. Mõlemal juhul tuleb olla kannatlik-see möödub lapse kasvades.Enamus probleeme selles vanuses on seotud toitmisega või lapse päevareshiimiga.Täpsema vastuse saamiseks tuleks aga pöörduda lastearsti vastuvõtule.
Edu Teile!
Lugupidamisega,
dr. Anu Sööt