Hetkeline pinge 27.07.10 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere, mul on selline mure oma poja pärast, et kui me oleme söömas laua taga, siis aeg-ajalt( mitte iga päev) tekib poisil selline sekundi paari pikkune pinge vöi kramp kätesse(käelabad) ja näkku( ajab suu laiupidi pingule). Lugu on järgmine, et kuu aega tagasi oli poeg isaga eestis (me elame hetkel välismaal) ligi poolteist kuud ilma emata. Kas see emast eemal olek vöib nii väikele lapsele emotsionaalselt kuidagi olla möjunud? Poeg on muidu röömsameelne ja tegus. Millest sellised pingestumised lapsel võivad tekkida?

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere,
aitäh pöördumast!
Tõenäoliselt on tegemist sellele vanusele omaste liigutustega, mis kaovad lapse kasvades.Kui laps on rõõmsameelne ja tegus, siis on ta emotsioonid tasakaalus. Soovitan mitte pöörata nendele liigutustele tähelepanu. Kui need liigutused siiski sagenevad, siis tulge lasteneuroloogi vastuvõtule.
Lugupidamisega,
dr. Anu Sööt

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Lasteneuroloogia

silma pilgutused

Tere !
Minu kaheaastane poeg pilgutab sageli ja rõhutatult silmi. Näole tekib krimass: silmad tugevalt kinni surutud, huuled torus nagu puhuks õhku välja(see siis hetkeline aga märgatav).
Kerge ...

Anu Sööt

Vastas dr Anu Sööt

Tere Inga,
aitäh küsimast! Soovitan Teil pöörduda lasteneuroloogi poole, kes nende hoogude põhjuse selgitab ja ravi määrab. Tõenäoliselt on tegemist funktsionaalsete tikidega.
Lugupidamisega,
Loe edasiVaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: