Beebi ehmatab liiga palju? 15.07.10 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere,

tean, et räägitakse beebide ehmatustest, et need mööduvad jne, aga mu nelja kuune poeg ehmatab igapäev ja peaaegu iga väiksemagi paugu/hääle peale ja vahel isegi nii, et hakkab hüsteeriliselt nutma ja seda on väga raske vaadata. Kas on põhjust muretseda, et see jätab lapsel psüühikale jälje ja temast võib kasvada kartlikum laps vms?

Parimate soovidega.

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere,
aitäh küsimast! Võpatused selles vanuses lastel viitavad Moro refleksi(kaasasündinud refleks, mis kustub 6.elukuuks) elavnemisele.Sellise beebiga tuleb toimetada hästi rahulikult ja vaikselt. Arvan, et põhjust muretsemiseks ei ole, kuid hea oleks kui näitaksite last ka lasteneuroloogile.
Edu Teile!
Lugupidamisega,
dr. Anu Sööt