Väike kaal ja oksendamine - kas tegemist vähiga? 16.06.10 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere! Olen väga väga mures oma pea 4-aastase tütre pärast. Tema kehakaal on väga väike hetkel - 12,9kg , beebikaaluga 13,3. Sünnikaal oli 3010g, aastaselt 8800g. Käisime aastaselt uuringutel, veri oli korras, arst vaatas silmaga, et on refluks. Kuna täpsem uuring nõudis magama panemist, ei olnud ma sellega nõus. Miks pöördusime arsti juurde - selleks, et ta pärast sööki pidevalt oksendas kõik välja ja alles kusagil kahe-aastaselt hakkas tükilist toitu tunnistama. Siiani sööb ta väga vähe ja ainult makaroni või siis kartuli-liha- porgandi putru, kommi, küpsist väga harva, vorsti juustu ja veel mõnda asja, aga üldiselt väga-väga vähe. Oksendamine on läinud tunduvalt paremaks, kuid nüüd kaebab ta kõhuvalu, ei saa aru kas gaasidest või midagi tõsist... Eile oksendas täiesti ootamatult mänguplatsilt tagasi tulles, enne mängis ilusasti ja pärast ei oksendanud enam. Veel on tal pidev kehatemperatuur 37- 37,3-4. Arstid väidavad, et see on tema omapära. Olen väga väga mures, kas äkki on lümfivähk, söögitoruvähk, ajuvähk, verevähk, mille tunnused on ka oksendamine.
Viimane tavaline täisveri tehti perearsti juures dets. lõpus ja siis oli kõik korras. Leukotsüüdis olid veidi kõrgemad, kuid arst ei näinud seal probleemi. Leukotsüüdid olid 13.
Kas väga tõsiste asjade, ehk vähiga on ka verepildist midagi näha või ma olen end ise hulluks mõelnud? Murelik ema

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere,
aitäh pöördumast! Arvan, et olete tõesti üle mõelnud. Muretsemise asemel on soovitav arstide poole pöörduda.
Te ei nimeta, kus Te käinud olete.
Tartu Lastekliinikus soovitan pöörduda dr. Heli Grünbergi või dr. Oivi Uibo poole.
Edu Teile!
Lugupidamisega,
dr. Anu Sööt