Luustumistuumade puudumine 14.06.10 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere,

Lapsel avastati puusade ultrahelis, et luustumistuumad puuduvad. Mida see tähendab ja mida endaga kaasa toob? Laps on ülimalt aktiivne, kuuekuuselt roomas käpuli ja tõusis ka püsti.

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere,
aitäh pöördumast!
Arvan, et luustumistuumad ei saa päris puudu olla, küllap on tegemist vanusele mittevastava luustumisega.
Kindlasti peate pöörduma ortopeedi poole, kes ka vastava ravi määrab. Õigeaegse ja adekvaatse ravi tulemused on head.
Lugupidamisega,
dr. Anu Sööt