Täpsustamata entsefalopaatia, spastiline sündroom 27.04.10 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Viimasel visiidil tekitas perearstile muret see, et minu 3-kuune poeg rullis püsti tõstes varbaid ja suunas seetõttu meid lasteneuroloogi vastuvõtule. Sünnitus oli pikk ja kasutati kahel korral sünnitust esilekutsuvat ravimit. Lõpuks pressiti laps välja. Apgr 7/8, sünnnikaal 3850 cm ja pikkus 52 cm. Sünnijärgselt olin koos lapsega haiglas 8 päeva ja 6. päeval avastati, et tal on infektsiooni näitaja normist kõrgem, kuid ravi ei vajanud. Kahel järgneval päeva see näitaja langes normi.
Praeguseks kaalub 7650 kg ja on 62 cm pikk. Saab ainult rinnapiima. Söögiajad päeval on 3 ja 3,5 h järel. Öösiti isegi kuni 7 h järel. Kuid toitmise ajal ja järgselt ajab mõnikord toitu tagasi. Laps ise on rahulik ja nutab ainult siis, kui tahab süüa või on väsinud. Magab hästi nii päeval kui öösel. Kõhuli olles tõstab pea ja toetub küünarvartele ja suudab nii hoida 10 - 15 minutit. Siputab käte ja jalgadega aktiivselt. Viib käsi keskele kokku. Ajab nii üht kätt kui ka mõlemaid käsi korraga suhu. Tunneb ära emme-issi ja vanaema ning äratundes naerab. Samuti "jutustab" ja jälgib mänguasju kui neid näidata.

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere,
aitäh pöördumast!
Teie kirjelduse alusel võib öelda, et Teil on terve, normaalse arenguga laps.
Sellel vanusperioodil on vähene "spastilisus" jalgades ja varvaste rullimine tavapärane leid.
Kui Teie lapsele soovitati võimlemist, siis kindlasti kasutage see ära. Edu Teile!
Lugupidamisega,
dr. Anu Sööt