Lehmapiimatalumatuse uurimine ja krambid 23.01.10 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tervist!
Minu nüüdseks 1,9 aasta vanusel lapsel tulid krambid 21. elupäeval.
Algul nädalase vahega, hiljem mitu korda päevas. Oleme olnud korduvalt haiglates uuringutel.On saanud diagnoosi epilepsia? ja raviks Orfiril Saft.
Ükski uuring pole mingit ajukollet ega muud põhjust näidanud. Tartu haiglas öeldi, et see pole epilepsia, aga mis see on, ei tea.
Millalgi märkasin, et kramp tuleb vaatamata antud rohule, kui annan lehmapiima või kohupiima, üldse mingit lehmapiimatoodet. Pool aastat tagasi hakkasime proovima elu ilma lehmapiimata. Jätsime ka Orfirili annuseid järjest väiksemaks.
Märkasime, et laps hakkas kiiremini arenema ja krampe enam ei tulnud.
Oleme allergoloogi juures teinud lehmapiimaallergia testi, vastus oli negatiivne.
Kas on siiski võimalik mingi seos lehmapiimaga ja kus teha selleks analüüse?
Korduvalt on tehtud ka kõik geneetilised analüüsid. Ka need on negatiivsed.
Loodan, ootan vastust!

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere,
aitäh pöördumast!
Nn. varjatud toidu talumatus on praegu väga populaarne teema. Sellega seostatakse väga erinevaid probleeme, kuid teaduslik tõestus probleemile puudub. Kui olete oma praktilise kogemusega näinud krampide seost piimatoodetega, siis ärge neid lapsele andke. Piimatoodete asemel kasutage liha, juurvilju, puuvilju.
Attergoloogid uurivad IgG tüüpi antikehi, mis näitavad, et allergiat lehmapiima suhtes lapsel ei ole.
Nn. varjatud toiduallergiaga tegelejad uurivad IgE tüüpi antikehi, mille positiivsus viitab sellele, et inimene on seda toitu palju tarbinud ning parema enesetunde huvides võiks mõneks ajaks selle toidu menüüst välja lülitada. Midagi täpsemat see analüüs ei näita.
Soovitan siiski usaldada lasteneurolooge ja järgida nende soovitusi.
Edu Teile!
Lugupidamisega,
dr. Anu Sööt

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Lasteneuroloogia

Krambid

Kas see on ohtlik ning kas peaksin muretsema?

Anu Sööt

Vastas dr Anu Sööt

Tere,
olete kahjuks probleemi kirjeldamata jätnud.
Anu Sööt

Loe edasi

Krambid?

Tere
Meie 8 kuune tütar teeb aegajalt imelikke järske liigutusi ja nagu kõõritab silmi. Käisime neuroloogi juures, kes saatis meid ajuvoolude uuringule. Uuring on järgmine nädal.
Küsimus ongi ...

Anu Sööt

Vastas dr Anu Sööt

Tere,
aitäh pöördumast! Krambid tekivad lastel väga mitmetel põhjustel, mis põhjustavad ajukahjustust. Arvan siiski, et Te ei peaks ette muretsema, sest kõik liigutused, mida imikud teevad, pole ...

Loe edasi

krambidLaps .Vanus 3,5 aastat. Öösiti une ajal aeg ajalt esinevad krambid, mõnikord rahutu uni, nuttab unes. Muidu on rõõmsemeelne ja aktiivne laps. Kas on põhjus neoroloogi juurde pöörduda.

Anu Sööt

Vastas dr Anu Sööt

Tere,
aitäh küsimast! Soovitan kindlasti neuroloogi poole pöörduda.
Lugupidamisega,
dr. Anu Sööt

Loe edasi

krambid

Meil on poja kes saab varsti kaheksa aastaseks, aga ta ei räägi, ei istu ega kõnni. igasugune diagnoos puudub. On lihtsalt psühhomotoorne mahajäämus. Tal oli esimene krambihoog, mis kestis kuskil pool ...

Anu Sööt

Vastas dr Anu Sööt

Tere,
aitäh küsimast! Saan Teie kirjast aru, et Teie pojal on tõsine probleem. Alati ei ole tänapäeva meditsiin võimeline välja selgitama põhjust. Krambid esinevad sageli ajukahjustusega lastel. ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi