Lapse liigne huvi oma peenise vastu. 06.01.10 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere! Mul on mure oma lapse käitumise pärast. Minu poeg on 5aastane. Ja mure seisneb selles, et ta pöörab liialt tähelepanu oma nokule. Magama minnes(laps magab eraldi oma toas), olen avastanud mitu korda, et laps mängib oma nokuga, see pakub talle huvi, kuna on suureks läinud ja siis ta mudib seda. Väga ebameeldiv, sest ka lasteaias on kasvatajad mulle sellest rääkinud. Et kui teised lapsed lähevad magama, siis minu laps tegeleb oma nokuga teki all.
Olen rääkinud lapsele, et noku on pissimise jaoks ja seda ei katsuta niimoodi, et see kõvaks läheks, sest nii ei sobi. Aga otseselt ei oska ega tea ka, mida sellise probleemi puhul tuleks teha.
P.S.lapsel on alati ka ööriided seljas. Sooviksin informatsiooni, mida teha sellise käitumishäire puhul, sest laps on veel liialt noor.
Tänud!B.

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere,
aitäh pöördumast! Noku vastu huvi tundmine selles vanuses on loomulik. Tegemist on lapseea onanismiga. Laps rahustab ennast selle tegevusega. Soe voodi soodustab tegevust. Lugege talle enne magamaminekut raamatut, et tema tähelepanu mujale viia.
Probleem möödub lapse kasvamisega, ega ole patoloogiline.
Edu Teile!
Lugupidamisega,
dr. Anu Sööt