tõmblused näos (laps 9a) 26.08.09 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Poisil tekkisid kramplikud silmade pilgutamised u 1a tagasi seoses kooli minekuga. On olnud paremaid ja halvemaid aegu. Praegu on lisandunud ka köhatamine ja tugev väljahingamine läbi nina. Saame aru, et tegu on tikkidega. Neuroloog määras ravi Fenibut, tegime kuuri läbi talvel. Paranemise märke ei olnud. Tarvitasime magneesiumi, omega kalaõli ja B-grupi vitamiine. Neist oli abi küll, kuid probleem püsib endiselt. Kuidas edasi toimida, et last maksimaalselt aidata? Palun nõu!

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere,
aitäh pöördumast!
Oluline on päevarezhiim, küllaldane füüsiline aktiivsus-sobib ujumine, arvutimängude piiramine.
Kui tikid on tugevad, siis soovitan pöörduda uuesti neuroloogi vastuvõtule. Ravivõimalusi on mitmeid.
Edu Teile!
Lugupidamisega,
dr. Anu Sööt