huule närimine 08.01.09 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere,mul on 4 aastane tütar,kes hakkas 2 kuud tagasi hammastega huuli kraapima ja närima nii et suu ümbrus ja huuled punased,pikka keelamise peale ta lõpetas selle.Kuu läks mööda ja nüüd uuesti,nüüd aga hõõrub huuli kokku ja huuled punased.Kodus nagu mingeid muutusi pole olnud ,käib juba 3 aastat lasteaias,aga söömine on kogu aeg kehva võitu olnud ,kas võib sellest olla?Kas oskate äkki öelda millest see võib tulla?
mures ema

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere,
aitäh pöördumast!
Arvan, et huulte närimine ja hõõrumine on siiski lapse närvisüsteemi erutuse näitajad. Tema jaoks on see rahustav tegevus, mis kiiresti kujuneb harjumuseks(sarnane küünte närimisele). Katsuge teada saada, mis teda närviliseks teeb ning huulte hõõrumise korral püüdke tema tähelepanu mujale juhtida.
Edu Teile!
Lugupidamisega,
dr. Anu Sööt

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Lasteneuroloogia

küünte närimine

mida teha 5 aastase poisga et ta ei näriks küüsi, kas see või olla pärilik, nii mina kui mu ema närisime ka väiksena

Anu Sööt

Vastas dr Anu Sööt

Tere,
aitäh pöördumast! Tegemist on enese rahustamise viisiga. Soovitatakse kanda küüntele mõruda maitsega lakki.
Edu Teile!
Lugupidamisega,
dr. Anu Sööt

Loe edasi

küünte närimine

Tere.
Kolmeaastane tütarlaps on hakanud pidevalt küüsi närima. Kääridega pole enam midagi lõigata. Selgitusjutt ei aita. Mida teha?

Anu Sööt

Vastas dr Anu Sööt

Tere,
aitäh pöördumast! Apteegis on saadaval mõruda maitsega küünelakk-proovige seda! Ka rahustava toimega teed aitavad kaasa probleemist ülesaamisele.
Edu Teile!
Lugupidamisega,
dr. ...

Loe edasi

Küünte närimine

Tere!
Minu tütar on 7 a. ja on küüsi närinud juba peaaegu 4 a.Ei teinud sellest alguses tragöödiat,lootsin,et ehk möödub see ajapikku iseenesest.Kuid närimine on ainult hullemaks läinud.Pingelisemates ...

Anu Sööt

Vastas dr Anu Sööt

Tere,
aitäh küsimast! Lapsel on kujunenud küünte närimine pinget leevendavaks vahendiks. Soovitan pöörduda lastepsühhiaatri poole, kes probleemi lähemalt analüüsides ka vajaliku ravi määrab.
Lugupidamisega,
Loe edasiVaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: