1,4 aastane laps lööb ennast? 02.04.08 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere,
Mure selline, et minu 1,4 aastane tütar lööb oma pead päevas vähemalt 10x vastu põrandat või siis jookseb peaga vastu seina, sellega kaasnevad ka vihahood, röögib, viskab ennast põrandale pikali pulka, isegi sülle ei lase võtta, nii kui sülest maha lasen läheb jälle neljakäpukile ja hakkab täiest jõust oma pead peksma vastu põrandat, jama on kestnud u. 6 kuud, ei ole vist ühtegi päeva olnud millal tal poleks otsaesine sinikaid täis, tihti on lausa paistes kuna lööb nii kõvasti ennast. Enamus vihahood on täiesti ilmaasjata, laps rõõmus ja teine hetk tal juba tuju muutub ja hakkab ennast peksma. Milles võib olla probleem, kuidas neid vihahoogusi ära hoida, tähelepanu ta saab palju, hellitusi ka ei riidle temaga üldse, kuna kui isegi tõstan natuke häält või keelan teda siis sellega kaasneb kohe enesepeksmine. Ei tea enam mida teha kuidas lapsega käituda, laps õnnetu ja emme veel õnnetum.

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere,
aitäh pöördumast! Palun tulge vastuvõtule, sest Teie laps vajab kindlasti täpsemaid uuringuid, et välja selgitada pea peksmise põhjus.
Lugupidamisega,
dr. Anu Sööt