Käed värisevad 25.02.08 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Laps on peaaegu kuuekuune. Vahel kui on väsinud ja/või veidi erutnud (mingi põnev asi vms) hakkavad tal käed kontrollimatult värisema. Kas see on normaalne või peaks igaksjuhuks kontrollis käima?

Sünnihinne oli 8/9 kuid oli erakorraline keiser kuna nabanöör oli 3 x tugevalt ümber kaela.

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere,
aitäh pöördumast! Võiksite siiski neuroloogi vastuvõtule tulla.
Lugupidamisega,
dr. Anu Sööt

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Lasteneuroloogia

Lapsel käed värisevad.

Tere. Minu tüdruku käed värisevad. Eriti, kui midagi pingutades teeb või on esinemine. Varem nad ei värisenud. Nüüd ta ütles ise ka" Kas sa oled seda tähele pannud, et mul käed värisevad". Et ainult stressist ...

Anu Sööt

Vastas dr Anu Sööt

Tere ja aitäh pöördumast!
Tõenäoliselt on tegemist essentsiaalse treemoriga kuid diagnoosi täpsustamiseks võiksite siiski neuroloogi konsultatsioonile tulla.
Lugupidamisega
Anu Sööt

Loe edasi

Beebi käed värisevad

Kas see on normaalne, kui kohe kolmekuuseks saaval beebil aeg-ajalt käed värisevad? Käed hakkavad värisema põhiliselt siis, kui ta käsi kiiresti liigutab või hakkab nutma. Rahulikult liigutades käed ei ...

Anu Sööt

Vastas dr Anu Sööt

Tere,
aitäh pöördumast!
Imikul võib esineda kätes värin(treemor) nutmisel kuni 6k vanuseni. Treemor näitab lihtsalt närvisüsteemi ebaküpsust.Kui treemor püsib kauem, siis soovitan neuroloogi ...

Loe edasi

Beebil käte ja alahuule värin

3-nädalasel beebil värisevad käed, kui vahetan mähkut, nagu ta kardaks midagi, ja alahuul ka väriseb vahel, kas see on normaalne?

Anu Sööt

Vastas dr Anu Sööt

Tere,
aitäh pöördumast! Värinaid kätes või jalgades ja lõuas esineb beebidel väga sageli. Kui värinad kaovad 4.elukuuks ning on püsiva vähenemistendentsiga, võib neid lugeda normaalseks.
Lugupidamisega,
Loe edasi

lapse käed värisevad

Mul on 6 aastane poeg ja tal käed värisevad kui midagi teeb. Millest võib see tuleneda. Kelle poole pean pöörduma ja kas on vaja esmalt pöörduda perearsti poole? Kas see on ravitav ja mis moodi?

Anu Sööt

Vastas dr Anu Sööt

Tere,
aitäh pöördumast! Käte värisemise korral peaks pöörduma neuroloogi poole, kes selgitab põhjuse. Ravi võimalused sõltuvad põhjusest.
Edu Teile!
Lugupidamisega,
Anu Sööt

Loe edasi

3a värisemine

Mure selles, et 3a lapsel lasteaias käed värisevad. Näiteks, kui sunnitakse klotse kokkupanema pidid käed nii tugevalt värisema hakkama, et laps ei saagi klotse kokku. Trepist alla minekul jalad värisevad.

Anu Sööt

Vastas dr Anu Sööt

Tere,
aitäh küsimast! Soovitan Teil siiski pöörduda lasteneuroloogi vastuvõtule, et värisemise põhjus selgitada. Vastavalt põhjusele määratakse ka ravi.
Edu Teile!
Lugupidamisega,
Loe edasiVaata kõiki nõustamisi