beebi tõmblemine 14.02.08 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Mu tütar saab mõne päeva pärast kuuseks. Kui ta polnud veel kahenädalanegi, avastasin ükskord öösel, et ta tõmbles, see ei lasknud tal rahulikult magadagi, vaid ajas teda nagu ägisema ja asendit muutma, aga nii, kui uuesti uinus, hakkas uuesti tõmblema. Täpsemalt ma ei teagi, kuskohas tõmblus on, aga mulle tundus tookord, et jalas. Samas liikusid ka käed nagu tõmmeldes, seega ainult jalas vist ei ole või liiguvad käed ja, nagu ma nüüd avastanud olen, mõnikord ka pea kaasa. Tõmblused kestavad ikka üsna pikalt ja korraga mitu korda järjest. Rääkisin sellest ka meie lastearstile, tema otustas jätta lapse kaheks nädalaks jälgimisele ja mainis midagi massaaži kohta, aga kui ma kahe nädala pärast uuesti läksin ja ütlesin, et ikka tõmbeb, mitte küll iga päev, aga päris tihti. Tema arvas, et see on hoopis ärevusest, küsis, kas laps ehmub kergesti. Minu meelest väga kergesti ei ehmu, aga võib-olla ei oska ma seda lihtsalt õigesti hinnata. Mures olen siiski, kuigi lastearst midagi hirmutavat ei öelnud. Ta tõmbleb ainult magades, seega ei saa ta minu meelest korralikult magadagi, kui parajasti jälle nn hoog on. Ehk kasvab sellest välja? Või oleks siiski vaja mul endal midagi ette võtta?

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere,
aitäh pöördumast! Et asjasse selgust saada, soovitan siiski lasteneuroloogi konsultatsioonile pöörduda.
Edu Teile!
Lugupidamisega,
dr. Anu Sööt

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Lasteneuroloogia

beebi käed kõhuli olles

Kui mu 3 kuune (20 dets. saab 4 kuuseks) beebi kõhuli panna siis ajab ta käed alt ära(kõrvale). ja nagu ei oskaks käsi hoida. millest see tulla võib?

Anu Sööt

Vastas dr Anu Sööt

Tere,
aitäh küsimast! Mõni beebi ei oskagi oma kätega toetada ja teda tuleb natuke õpetada. Pöörduge palun füsioterapeudi juurde, kes last tema motoorses arengus saab toetada.
Lugupidamisega,
Loe edasi

Beebi käte-jalgade tõmblemine

Tere!

Oma 1 kuu ja 11 päeva vanuse beebi juures olen märganud kummalist asja. Nimelt, kui ta üritab uinuda, hakkavad ta jalad, sagedamini vasak ja mõnikord ka käed, tahtmatult tõmblema. Selle ...

Anu Sööt

Vastas dr Anu Sööt

Tere ja aitäh küsimast!
Soovitan siiski pöörduda lasteneuroloogi vastuvõtule.
Lugupidamisega,
dr. Anu Sööt

Loe edasi

beebi kõhuli magab

Beebi on 1,5 kuune ja armastab magada kõhuli,sest siis väljuvad gaasid paremini.Kaua võiks ta korraga kõhuli olla?kui tihti?

Anu Sööt

Vastas dr Anu Sööt

Tere,
aitäh küsimast! Aja kui kaua tita on kõhuli,määrab ta ise-nii kaua kui talle meeldib. Vaevalt, et ta kogu aeg kõhuli soovib olla.
Lugupidamisega,
dr. Anu Sööt

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: